"ספק כוח גנריק" - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ספק כוח גנריק"

AMD Sempron +3100

Recommended Posts

80 % מהספקי כוח בארץ הם ג'נריק ורוב המחשבים שנמכרים בשוק באים עם גנריק וכולם עובדים מצויין ואף אחד לא מהווה סכנה ! ! ! יש לי ספק כוח 5 שנים גנריק ! מכיר מלא אנשים שיש להם גנריק ! ! ! הם עובדים מצויין עולים זול !

נמאס לי כל הזמן לראות את המשפט "זה ספק גנריק ? תיזהר זה ישרוף לך את הלוח " (בולשיט).

ספק גנריק 480 W עולה 80 ש"ח למה לשלם יותר סתם על "שם"

דרך אגב אפרופו "GENERIC " קחו סתם חברת "קבר" של יצרן ספקים לא מוכר ואם תכנסו לגוגל תיראו איזה פלא !

החברה קיימת ויש להם אתר רישמי אין דבר כזה "זבל" כל ספק כוח מיוצר עפ"י תו תקן לפני שהוא יוצא מהמפעל ומפס הייצור אל השוק אלא אם כן זה מפעל חאפר לא רשום פקטיבי שכונתי והייצור שלו "בייתי" או שהספקים באים מיבואן אנונימי באופן פרטיזני כמו ה שנמכרים בארץ ללא נציג מורשה ולא עוברים שום בדיקת איכות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

כמה שטויות בתגובה אחת... ::)

אני יעשה את זה במשפט קצר ולעניין:

כמה אנשים שיש להם ספק ג'נרי , נשרף להם הספק/ ואיתו חלק אחר במחשב?

וכמה אנשים שיש להם ספק איכותי ולא ג'נרי , נשרף להם הספק/ואיתו חלק אחר במחשב?

אני מאמין שאתה יודע את התשובה לשאלה הזאת.

ספקים ג'נריים הם לא יציבים ולא משנה מה תגיד , יש עובדות. מה גם שלספקים ג'נריים קשה לעמוד בעומס של חשמל במחשב.

ספקים כאלו זה עניין של מזל , הם יכולים להישרף אחרי חודש ויכולים גם להישרף(ולשרוף איתם עוד חלקים) אחרי כמה שנים , למה בכלל לקחת סיכון כזה?

עוד דבר - למה אתה חושב שבחנויות מובחרות יש קטגוריה נפרדת של ספקים ג'נריים? כי הם פשוט לא איכותיים כמו ספקים אחרים.

ותראה שבכל חנות רושמים כמעט מתחת לכל ספק(לא ג'נרי) "ספק איכותי" "מתחים יציבים" וכד' ואצל הספקים הג'נריים אתה לא תראה שרושמים דברים כאלה(מהסיבה הפשוטה שהם לא איכותיים/יציבים וכו')

זה מצחיק , כי אני מכיר כ"כ הרבה אנשים כמוך שאמרו: "איזה שטויות ספקים ג'נריים או לא" וכשנשרף להם הספק , לא היה נעים לי להגיד להם "אמרתי לך"(אבל זה נכון)

תאמין לי שפשוט לא כדאי ספקים ג'נריים מנסיון כואב שלי.

אתה מעוניין להישאר עם הספק הג'נרי שלך? סבבה... אחר כך אל תגיד שלא ידעת.

אוקיי , זה לא היה קצר , אבל זה היה לעניין :-X

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחזק את כל מה שמתן אמר

הג'ינריים ממש לא רציניים, לי היה ניסיון עם מספר ג'נריים שאם היית מחבר מספר גדול של רכיבים על אותו כבל היו נגרמות בעיות של נפילות וקפיצות מתח בלתי מוסברות

כמו שנאמר שספק ג'נרי נשרף הוא מסוגל לקחת איתו עוד רכיבים

והדבר שלדעתי בין החשובים, זה לא TRUE WATTS, הכוונה שספק 480W ג'נרי מספק בערך 350W בצורה לא יציבה, אתה מוזמן לקחת מערכת שצורכת הספק קרוב להספק שרשום על ספק ג'נרי ולראות שהספק לא עומד בזה..

והמשפט שמסכם לדעתי את כל העניין: "ספקים כאלו זה עניין של מזל"

אתה באמת רוצה להמר על החומרה שלך ? ::)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני גם תומך בדיעה על ספקים ג'נריים - סכנה פוטנציאלית, לי גם נשרף מחשב לפני שנה וחצי בגלל ספק ג'נרי שהחליט לעשות לי שביתה חודש לפני זה נשרף לי הארדיסק ללא כל התראה מוקדמת ואחר כך שרף לי: כרטיס מסך, כרטיס קול לוח אם מעבד, מודם, כונן וההראדיסק השני שבו היה לי כל החומר האישי והחשוב - ללא יכולת לשחזר אותו, כמובן יש גם לציין את העוגמת נפש הרבה שנגרמה לי בגלל זה.

גם עכשיו במחשב הנוכחי יש לי ספק ג'נרי ואני מרגיש שזה לא זה - קשה לו קצת לסחוב שני הארדיסקים שני cd roms  ועוד כמה התקנים.

הסיבה היחידה להחזקת ספק ג'נרי מבחינתי היא תקציבית בלבד, במחשב הבא אני אקנה כנראה ספק רציני יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא קוראים להם ג'נרי?

לפותח הת'רד: אולי תפסיק לדבר על דברים שאין לך מושג עליהם בגרוש...

לי במשך השנים (שנתיים) נשרף ספק ג'נרי שהיה לי אז בבקשה ממך אל תגיד

עובדים מצויין ואף אחד לא מהווה סכנה ! ! !

כי התכנאי אמר לי שזה הפוקס הכי גדול של החיים שלי שלא נשרף לי הלוח מהג'נרי המחורבן הזה אז הנה לך משהו לחשוב עליו...

מסקנה: ספק ג'נרי = חרא!

ולפותח הת'רד, עצה: אם אין לך משהו חכם להגיד אז אל תגיד כלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם עובדות קשה להתווכח רוב הספקי כוח בארץ שיש למשתמש הביתי הם GENERIC והם עובדים מצויין !

וגם ספקים עם "מותג" זה לא ערבון לחיים שקטים !

תעברו בית בית בישראל ותיראו שבתוך המארז יש ספק גנריק ! ולא חברות עם "מותגים" :nixweiss:

ברור שעדיף ספק שעל הנייר הוא יותר אמין ואיכותי אבל גם הגנריק הוא בחירה לא ממש רעה לאחד שאין לו כסף להשקיע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה עובדות בדיוק?!

שלאנשים נשרפים מחשבים וספקים בגלל ג'נרי? שלאנשים נגרמים בעיות בגלל ספק ג'נרי?

האנשים שאתה מדבר עליהם בבית אלו האנשים שקונים מחשבים מערוץ הקניות ולא מודעים לכל העניין.

תשמע , אני לא מעוניין להתווכח איתך כאן , אבל אל תטעה משתמשים אחרים שספק כוח ג'נרי משתווה/יותר טוב מספק של מותג כי הוא לא.

מעניין מה תגיד אם המחשב שלך ישרף בגלל הספק הג'נרי שלך ::)

מעצבן אותי שמשתמשים באים לכאן ומתווכחים על משהו שהם לא יודעים או מבינים בו מספיק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז לפי מה שאתה אומר 80 % מהמחשבים בארץ שרופים ! כי לכולם יש ספקי גנרי ! ואני מבינהם !

טוב באמת חבל על הויכוח...אתה צודק נו... :s07:

וחבל שאתה לא ממש אוהב לקרוא כי אם היית קורא טוב היית רואה שציינתי שספק כוח "מותג" עדיף מ GENERIC אבל !!!! ספקי כוח גנריק הם בחירה לא גרועה בכלל למי שאין כסף להשקיע...תצא ממגדל השן שלך ותראה כמה ספקי גנריק יש בשוק !

ספק כוח 480 W גנריק ושקט זה מה שהשגתי ב 80 ש"ח בלבד ! ואני מרוצה מזה מאוד.

וגם מבחינת המתחים הכול תקין !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצערי יש לך בעיה מאוד קשה בהבנת הנקרא.

איפה בדיוק רשמתי שנשרף לך המחשב בגלל ספק ג'נרי?

איפה רשמתי שלכל מי שיש ספק גנרי נשרף לו המחשב?

ולמה אתה אומר 80% עם ספקים ג'נריים בזמן שבתגובה קודמת רשמת "תעבור בית בית בישראל ותראה שיש להם ספקים ג'נריים"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סמפרון.. אין לי בעיה שתחשוב ככה כל אחד זכותו להאמין במה שהוא רוצה, יש כאלה שמעדיפים INTEL יש כאלה שמעדיפים יש כאלה שמעדיפים מחשב שעובד יש כאלה שמעדיפים על הגריל :D סתם..

אבל הבעיה היא שאתה גורם לערעור במשתמשים שעוד אין להם דעה מוצקה בעניין, וזה באמת חבל..

אין שום אפשרות להשוות ספק עם מותג איכותי לספק בעל מותג לא איכותי (לואו דווקא ג'נרי, גם מותגים חלשים כמו GYRO ו-סאנשיין קומה נחשבים לאיכות ג'נרית..)

העניין הוא שגם אם הם לא נשרפים וגם אם הם ממשיכים לפעול, הם לא יציבים ולא חזקים כמו ספק איכותי.. כמו שאמרתי יכול להגרם קפיצה או נפילת מתח בלתי מוסברת מספק ג'נרי, ההספק שרשום על הספק רחוק ממהספק המקורי, ועוד ועוד דברים שאתה יכול לקרוא עליהם פה בפוסטים ישנים (הנושא מדובר כבר לא מעט זמן, ויש כמה טיעונים מאוד מאוד חזקים של מתן ו Holy שאתה יכול לקרוא ורק להחכים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכיוון שאכלתי אותה וזה גם גרם לי להמון עצבים אני יתן תגובה :)

קודם כל אני לא מבין איפה ההיגיון שלך (כותב הת'רד) -

אם תשקיע עוד 100-200 שח אתה יכול לחסוך הפסד אפשרי של אלפי שקלים

אז הגיוני לקנות ספק איכותי ולישון בשקט בלי דאגות נכון?

יפה

עכשיו לסיפור שלי.

פעם היה לי מחשב עם מעבד וזיכרון וכרטיס מסך שצורכים ביחד יחסית מעט מאוד חשמל. לכן היה לי ספק ג'נרי וגם לא הרגשתי בהבדלים.

אבל כשהחלפתי לוח, מעבד, , (מאוחר יותר גם שידרגתי ל R9800PRO :) ) , או אז התחילו הבעיות.

המחשב היה מרסט את עצמו עצמאית, המחשב היה נותן לי מיליון מסכים כחולים בצורה רנדומלית לחלוטין ככה שלא הייתי יכול לדעת ממה זה נגרם.

הייתי צריך ללכת לזיגזג איזה שלוש פעמים והחלפתי פעמיים חלקים עד שהם לגמרי במקרה , מצאו שהספק שלי הוא ג'נרי.

מאותו רגע שהחלפתי לג'נרי אני ראיתי את המסך הכחול אולי פעמיים (יותר מחצי שנה, וגם אז התקלות היו ספציפיות ולא קשורות לספק).

תאמין לי, עם הניסיון הממוצע שלי עם מחשבים אני וידע שזה דבר שצריך להשקיע בו כסף כדי שלא תצטרך להוציא עליו פי שתיים יותר אחרי כך, וגם להתעצבן כל הזמן.

זה כמו שתקנה מכונית עם רדיאטור ג'נרי - מה תעשה אז כשהמנוע ישרוף לך את כל המכונית כי הרדיאטור לא תיפקד?

תאמין לי יש פה אנשים שאני ככ מעריך, אנשים מקצוענים שמבינים במחשבים יותר ממה שאני אי פעם ידע.  אז תקשיב להם... :)

יאללה שיהיה בהצלחה אחי :):xyxthumbs:

עריכה :

עוד משהו, מהתגובות שנוספו אני גם יכול להגיד לך (אתה בטח כבר יודע את זה) שבישראל החשמל היא הרבה פחות יציבה ברשתות החשמל ברוב הארצות בעולם.

אצלנו 220V~ אבל פחות יציב - אצליהם 110V~ אבל יותר יציב. מכיוון שכך, מכשירים שיותר רגישים לשינויים במתח צריכים מכשירים איכותיים וחזקים ע"מ שיספקו להם מתח יציב יותר וזמין יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו מדבר על עצמי לי יש ספק גנריק 480 W והמחשב עובד מצויין ואין לי שום נפילות של מתחים.

המחשב יציב בדקתי את המתחים ב EVEREST הכול תקין.

זה הכול...לא ניסיתי לרגע לערער את מעמדו של  "מנהל הפורום" .

גם לי יש דיעה בנושא וזכותי הלגיטימית להעיר על כך.

פשוט כל הזמן מזכירים פה את הסכנה שעלולה להיגרם מהתקנה של ספק ג'נרי כאילו עוד שניה כל החלקים הולכים להיות פחם

אתם נותנים דוגמאות של אנשים "שנפגעו" מהספקים האלה אבל אני דוגמא דיי טובה ויש עוד הרבה כמוני שפשוט מרוצים מהגנריק ולא מעוניינים להשקיע 250 - 300 ש"ח בספק כוח !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1אני עכשיו מדבר על עצמי לי יש ספק גנריק 480 W והמחשב עובד מצויין ואין לי שום נפילות של מתחים..

2פשוט כל הזמן מזכירים פה את הסכנה שעלולה להיגרם מהתקנה של ספק ג'נרי כאילו עוד שניה כל החלקים הולכים להיות פחם

3לא מעוניינים להשקיע 250 - 300 ש"ח בספק כוח !

1-עד שיקרה משהו ואז גם אתה תדע על מה אנשחנו מדברים...

2-זה דיי נכון. ממה שקרה לי אני מסכים עם כל אלה שאומרים זאת...

3- אני יחזור ויתמוך בדברי QuAKeR_996.

תאמין לי, עם הניסיון הממוצע שלי עם מחשבים אני וידע שזה דבר שצריך להשקיע בו כסף כדי שלא תצטרך להוציא עליו פי שתיים יותר אחרי כך, וגם להתעצבן כל הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני עכשיו מדבר על עצמי לי יש ספק גנריק 480 W והמחשב עובד מצויין ואין לי שום נפילות של מתחים.

המחשב יציב בדקתי את המתחים ב EVEREST הכול תקין.

זה הכול...לא ניסיתי לרגע לערער את מעמדו של "מנהל הפורום" .

גם לי יש דיעה בנושא וזכותי הלגיטימית להעיר על כך.

פשוט כל הזמן מזכירים פה את הסכנה שעלולה להיגרם מהתקנה של ספק ג'נרי כאילו עוד שניה כל החלקים הולכים להיות פחם

אתם נותנים דוגמאות של אנשים "שנפגעו" מהספקים האלה אבל אני דוגמא דיי טובה ויש עוד הרבה כמוני שפשוט מרוצים מהגנריק ולא מעוניינים להשקיע 250 - 300 ש"ח בספק כוח !

80% מהאנשים שקונים מחשבים (ואפילו יותר), לא מכירים את האתר, לא מתיעצים לפני הקנייה, לא מודעים לסכנה וגם רובם לא ממש מתעסקים עם המחשב יותר מדי...

אם אתה רוצה למשל לעשות OC (רק דוגמא), או לחבר הרבה דברים למחשב ביחד (כמה כוננים, צורבים, כרטיס מסך חזק וכו'), הדברים האלה יוצרים יותר עומס על הספק, ולספק רגיל יותר קשה להתמודד עם זה, מה שגורם ליותר תנודות במתח (וגם מגביל לפעמים ב OC ולפעמים בכלל ביציבות של המחשב).

ומה גם שלהרבה אנשים הולך הספק (וגם לי), הוא לוקח עוד דברים איתו כמו שנאמר (ובכלל שהוא כללי, אז בכלל יש יותר סיכוי שהוא ילך... גם המאוררים שלו SLEVE BEARING ולא BALL BEARING כמו של האיכותים והם הולכים יותר מהר)... לי הלך המקלדת, ההארד דיסק (שהצלחתי בסוף לשחזר) והספק ביחד....

שוב.. זה שהרבה אנשים עושים משהו, לא אומר שזה טוב... וזה שעוד לא קרה לך משהו, זה סתם מזל.. ואתה לא יודע לאיזה אחוז מהאנשים עם ספק גנרי נהרס המחשב ובאיזה תדירות לעומת ספק יותר איכותי (אני מניח שהרבה יותר).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...