Gigabyte GA-K8NF-9 nFrorce 4X - התרשמות ראשונית - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Gigabyte GA-K8NF-9 nFrorce 4X - התרשמות ראשונית

Martok

Recommended Posts

ביום חמישי רכשתי סוף סוף את הלוח הנ"ל לאחר צפיה ארוכה ללוח nForce4 במחיר סביר.

הלוח מכיל את כל מה שקיים בלוחות nForce3 טובים + תמיכה ב PCIe, אך ללא כל התוספות המיותרות במרבית המקרים המאפינות את לוחות ה nForce4 היקרים.

אני באופן אישי לא אוהב לשלם על פיצ'רים שאין לי צורך בהם כמו SLI או שני כרטיסי רשת ולכן אוסף התכונות בלוח הנ"ל היה בדיוק מה שאני צריך.

שאר המפרט:

מעבד 3500+ Newcastle

זכרונות: vitesta DDR500 2X512

דיסק: WD 200Gb SATA

צורב : NEC 3500A

כרטיס מסך:Gigabyte 6600GT VIVO עם קירור פסיבי.

התקנה:

====

דיסק ה SATA לא מזוהה על ידי המערכת כאשר בקר ה RAID מופעל ויש צורך בדיסקט עם דרייברים לצורך ההתקנה.

למרבה הצער Gigabyte לא צירפה דיסקט כזה ללוח. הדרייברים נמצאים על CD ויש צורך במחשב פועל לצורך יצירת דיסקט מתאים.

התהליך מוסבר בפירוט בחוברת המשתמש אך לדעתי היה על החברה לצרף דיסקט כזה ולפרט את הנושא בראשית החוברת ולא בדפים האחרונים.

בכל אופן,ביטלתי את בקר הרייד בביוס והדיסק זוהה באופן מידי.

ההתקנה של windows עברה ללא תקלות ולמרבה ההפתעה תוך כ 10 דקות בלבד - סימן מעודד לבאות.

הפעלה ראשונה:

========

המערכת הקודמת שלי היתה מבוססת על מעבד XP 2500 שעבר אובר קלוקינג לרמת 3200+.

בעבודה אני משתמש במחשב DELL optiplex מבוסס אינטל 2.8 עם באס 800.

היתה לי צפיה לשיפור ביצועים מסויים בעיקר במשחקים אך לא היתי מוכן לשוק שחטפתי עם ההפעלה הראשונה.

Windows XP עולה תוך שניות מעטות - כמעט ולא מספיקים לראות אף מסך בדרך ומגיעים ישירות ל Desktop

חשבתי לעצמי שלאחר סיום התקנת התוכנות הרבות  בהן אני משתמש, שמהירות העליה תרד משמעותית אך התבדתי.

המחשב עולה במהירות מסחררת גם עם תוכנות רבות מותקנות ומהווה שיפור משמעותי מהמערכות להן אני רגיל.

כל ההתקנות גם הן עברו במהירות גבוהה ולא מוכרת עד כה.

AMD עשו עבודה מעולה עם מעבדי ה 64 ביט. כנראה שבקר הזכרון המובנה עושה עבודה נפלאה מפני שתגובות המחשב פשוט מדהימות.

אין כל השהיה בטעינת תוכנות כולל הכבדות שבהן.

כל פעולה מבוצעת באופן מידי כולל פעולות פשוטות כמו עלית דפדפן וטעינת דף אינטרנט - פעולות שבהחלט לא ציפיתי שיהיה בהן שיפור.

הטמפרטורות גם הן מעולות - עם גוף קירור Thermaltake silentTower וטמפרטורת חדר של 20 מעלות, הטמפרטורה הכי גבוהה שהצלחתי לראות היתה 28 מעלות לאחר הרצת 3DMark2003.

יש לזכור שמדובר במעבד Newcastle המיוצר בתהליך 0.13 מיקרון ואמור להתחממם יותר ממעבדי Winchester.

לאחר החויה הכה מוצלחת בעבודה במהירות דיפולט של 3500+ כמעט יצא לי החשק לבצע אובר קלוקינג, אך הסקרנות גברה עלי לבסוף.

Overcloccking:

==========

מקריאת חומר באינטרנט עלה החשש ש Nvidia חסמה את אפשרויות האובר קלוקינג ללוחות המבוססים על ערכת השבבים nForce 4X.

הסירו דאגה בלבכם - כל האפשרויות קימות בלוח של Gigabyte.

לחיצה על CTRL + F1 כאשר נמצאים בביוס פותחת תפריט אובר קלוקינג מלא המאפשר שינוי מכפיל למעבד ול HT,

העלאת מתחים לכל הרכיבים החשובים ונעילת תדר לערוץ ה PCIe.

הדבר היחיד שצריך לזכור הוא שלוחות ה 4X תומכים ב HT של 800 מגה ולכן צריך לקבוע את המכפיל ל HT כך שלא יעלה על 800.

בנסיון הראשון קבעתי מכפיל 10 למעבד, באס 250,HT X3 והעלתי מתח לזכרונות +0.2 (בהתאם לנתוני יצרן הזכרונות).

המתח למעבד נשאר בדיפולט של 1.5V.

תזמוני זכרונות 7333 1T

בדיקת Memtest86 עברה ללא שגיאות והמחשב עובד ביציבות מלאה כבר יום שלם לאחר הרצת כל בדיקת יציבות אפשרית.

לא רע בכלל לנסיון ראשון.

כנראה שאפשר להעלות עוד יותר את המהירות אך לי זה בהחלט מספיק. המחשב משמש אותי לעבודה ויציבות חשובה לי יותר בעוד קצת ביצועים.

סיכום:

===

הלוח שווה בהחלט את מחירו הנמוך יחסית ונראה כרגע כקניה מצוינת.

מה שיותר מרשים הוא המעבר ל 64 ביט.המעבר מהווה קפיצת מדרגה גדולה מבחינת חווית השימוש במחשב.

בנקודת המחירים הנוכחית אני בהחלט ממליץ לעבור ל 64.

תהנו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

לגבי HT של 800 : Anandtech בדקו את הנושא על לוחות 754 ולא היה שום הבדל ממשי בביצועים כאשר הורידו את מכפיל ה HT.

לעיתים היתה אפילו עליה בביצועים כאשר הורידו את מהירות ה HT.

יתכן כי בלוחות 939 תתקבל תוצאה שונה במעט, אך סביר שאין הבדל ביצועים גדול , אם בכלל,בגלל הירידה ל HT 800.

את כרטיס המסך קניתי ישירות מהיבואן,אך ניתן למצוא אותו לפחות בחנות אחת, מכיוון שאני לא ממליץ על החנות הזאת לא אתן כאן את שמה.

בכל אופן הדגם הוא : 6600GT TurboForce Edition GV-NX66T128VP והוא תומך ב ו HDTV וגם מגיע עם פסיבי מבוסס heatpipe.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Martok: גם אני הזמנתי את הלוח הנ"ל. מסתבר שההתרשמות שלך עולה בקנה אחד עם התרשמויותיהם של חברי פורומי חומרה ברחבי העולם ועל כך אני שמח!

דבר אחד לא ברור לי: אני הזמנתי בנוסף דיסק S.ATA... אם אני מתקין אותו על אחת מהיציאות המובנות בלוח ולא RAID שהרי מדובר בכונן בודד, מספיק לכבות את האפשרות של SATA RAID בביוס ואז אין צורך בדרייבר במהלך ההתקנה (כלומר אין צורך ללחוץ F6 ולהכניס פלופי המכיל את הדרייבר מבעוד מועד)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהיה גם נחמד אם תפנק אותנו בקובץ ZIP עם אותו דרייבר שצריך להמיר לדיסקט :xyxthumbs:

הוא נמצא בדיסק שמגיע עם הלוח. בנוסף, לפי המדריך הניתן להורדה מהאתר של ג'יגהבייט, יש שם אפילו יישום קטן הפועל בסביבת דוס אשר מעתיק לך באופן אוטומטי את כל הקבצים הדרושים לדיסקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר אחד לא ברור לי: אני הזמנתי בנוסף דיסק S.ATA... אם אני מתקין אותו על אחת מהיציאות המובנות בלוח ולא מבצע RAID שהרי מדובר בכונן בודד, מספיק לכבות את האפשרות של SATA RAID בביוס ואז אין צורך בדרייבר במהלך ההתקנה (כלומר אין צורך ללחוץ F6 ולהכניס פלופי המכיל את הדרייבר מבעוד מועד)?

כן - כמו שכתבתי, ברגע שמבטלים את בקר הרייד בביוס, הדיסק מזוהה מייד ואין צורך להתקין במהלך ההתקנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי יש לי שאלה אליך,

המחשב הוא למשחקים נכון?

אז איך הכרטיס מסך הזה? אתה מרוצה ממנו ?

מה הטמפרטורה שלו במאמץ ? יש לך רק את הקרור הפסיבי או שהוספת גם מאורר ?

ותגיד הפיצ'ר: טורבו פורס, הוא באמת נותן שיפור במשהו ?

*אגב כל מה ששאלתי מתייחס לביצועי סטוק ללא כל OC...

חחח מצטער על ריבוי השאלות* :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מה ההבדל בין הדגם הזה לXP שהוא NF4 ULTRA ?

אתה רוצה להגיד לי שההבדל היחיד זה כמה פיצ'רים בלבד?

חשבתי שהדגם הזה לא תומך בPCI-E

אם אני קונה מחשב ALL AROUND

קצת משחקים...קצת וקצת מוזיקה

האם שווה לי בכלל להשקיע את ה600 שקל הנוספים בXP?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה מה ההבדל בין הדגם הזה לXP שהוא  NF4 ULTRA ?

אתה רוצה להגיד לי שההבדל היחיד זה כמה פיצ'רים בלבד?

חשבתי שהדגם הזה לא תומך בPCI-E

אם אני קונה מחשב ALL AROUND

קצת משחקים...קצת וקצת מוזיקה

האם שווה לי בכלל להשקיע את ה600 שקל הנוספים בXP?

ההבדל הוא בפיצ'רים *בלבד*

כל סדרת הNF4 באים עם PCIE בלבד (חוץ מהNF4SLI שבא עם 2PCIE).

שווה לך להשקיע רק אם אתה יודע שיהיה לך שימוש בתכונות הנוספות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ההבדל הוא בפיצ'רים *בלבד*

כל סדרת הNF4 באים עם PCIE בלבד (חוץ מהNF4SLI שבא עם 2PCIE).

שווה לך להשקיע רק אם אתה יודע שיהיה לך שימוש בתכונות הנוספות...

אוקי תודה.

נראה לי שהפיירוואל יכול להיות נחמד אבל לא חובה...

השאלה היחידה היא האם הפס המורחב לSATA שווה את ההשקעה בלוח אולטרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...