מקור הרעש במחשב -> דיסק קשיח - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקור הרעש במחשב -> דיסק קשיח

Chevy

Recommended Posts

שלום לכולם,

כן כן, את/ה... :hi:

אתמול החלטתי לאחר כמה חודשים טובים לחפש את מקור הרעש העיקרי במארז ולצערי הופתעתי כאשר גיליתי שהדיסק קשיח הכי מרעיש.

כל המאווררים משומנים ושקטים מאד, הרעש של הסיבוב של הדיסק קשיח פשוט בלתי נסבל. שומעים אפילו ממרחק של 4 מטר ! מן סילון כזה  :screwy::bash:

ואי אפשר לישון גם עם הרעש הזה כי הוא חופר לך בראש  :s07:

הדיסק קשיח הינו WD 80GB 8MB שנרכש לפני שנה (בערך, קצת פחות ::) ), יש לי דיסק קשיח נוסף שהוא 40GB ישן יותר והוא הרבה יותר שקט (!!! הרבה יותר :) ).

בדקתי שגיאות עם התוכנה של WD ולא נמצא דבר.

חשבתי לעשות ScanDisk אבל זה פול זמן  :P

לבקש מהחנות להחליף?

העניין שהדיסק קשיח מלא במסמכים/תמונות(10 ג'יגה, אולי יותר אפילו !), קצת סרטים, תוכנות וכל מה שהמחשב מכיל בעיקרון  ;D ואין לי ממש דרך לגבות הכל (אפשר לצרוב אבל  >:( אולי להשאיל מחבר צורב , לא יודע).

הצעות/הערות יתקבלו בברכה  :silly:

עריכה:

אההה שכחתי להוסיף את הקובץ AUDIO שהקלטתי עם המצלמה של הדיסק קשיח, איך הוא נשמע ממרחק 2 ס"מ :lol::kopfpatsch:

[attachment deleted by admin - 90 dayss]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WTF ?!?!?!? מה זה הרעש הזה... אתה בטוח שזה לא מגיע מהשואב אבק ?!?!? דרך אגב, יש את הרעש תמיד, או שזה רק קורא ב SPIN UP ו SPIN DOWN ? לי זה נשמע כאילו זה משהו אחר...

בכל מראה, אם זה מהדיסק, שווה לעשות DEFRAG דבר ראשון, דבר שני לבדוק אותו עם תוכנת ACTIVESMART, ודבר שלישי להעיף אותו (אם זה כזה מפריע לך), והחליף בדגם שקט יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין אצלי SpinUp/SpinDown, זה משהו כמו SpinLoudAlways :screwy:

- עשיתי אתמול Defrag לכונן הראשי ©, ל-D אני צריך מקום (לפנות לדיסק קשיח X שאין לי) כדי לעשות Defrag טוב.

- מוריד כרגע את התוכנה, אעדכן אם יהיה משהו :P

- מעוניין בכמה שפחות הוצאות (בלי? ;D )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מראה הכל OK :nixweiss:

גם אני חשבתי שהוא שקט, לפחות בגלל זה קניתי אותו אבל מסתמן שכעת זה לא ככה (לפחות לא בחודשים האחרונים שאני סובל אותו במצב בנ"ל).

============================================================
This report created by Active SMART ([url]http://www.ariolic.com[/url])
============================================================

S.M.A.R.T. status
Date: 20 February 2005 17:57:18

Drive model: WDC WD800JB-00CRA1
Serial number: WD-WCA8E*********
Capacity: 80.0 GB
Firmware Revision: 17.07W17
Drive interface: IDE

--------------------------------------------------------------------------------------------
         Attribute Name                       Threshold     Value       Worst     Raw value 
--------------------------------------------------------------------------------------------
1   (01) Raw Read Error Rate                     51          200         200              0
3   (03) Spin Up Time                            21          107         95            3725
4   (04) Start/Stop Count                        40          100         100            931
5   (05) Reallocated Sector Count                140         200         200              0
7   (07) Seek Error Rate                         51          100         253              0
9   (09) Power-on Hours Count                    0           90          90            7745
10  (0A) Spin Up Retry Count                     51          100         100              0
11  (0B) Calibration Retry Count                 51          100         100              0
12  (0C) Power Cycle Count                       0           100         100            919
196 (C4) Reallocation Event Count                0           200         200              0
197 (C5) Current Pending Sector Count            0           200         200              0
198 (C6) Off-line Scan Uncorrect. Sector Count   0           200         200              0
199 (C7) Ultra ATA CRC Error Rate                0           200         253              5
200 (C8) Write Error Count                       51          200         200              0

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרעש שהכונן הקשיח שלך עושה מאוד מוזר! - יש לי כונן דומה שנמצא ברשותי מספר חודשים והוא באמת די שקט.

אני ממש לא יודע אם יש איזו "תוכנת פלא" שתעזור לך במקרה הזה. אם אתה לא מרוצה מהביצועים של הכונן כדאי לך לנצל את אחריות ה-3 שנים ולהחליפו בדגם מקביל. אם רכשת מחנות שכונתית תתעקש שהם יעשו GHOST בעצמם, אני יודע שאצלי ליד הם בדר"כ עושים את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בין אם אתה מחליט לגבות, או שאתה נותן למישהו לעשות את זה, תעשה את זה מהר, כי ההארדיסק בשלבי עזיבה מהעולם. הרעשים האלה זאת הדרך שלו לומר שלום לשאר חלקי המחשב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...