Real Virtual Car - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Real Virtual Car

yuvalt

Recommended Posts

היי,

לפני כמה שבועות התחלנו לעבוד על פרוייקט של בניית סימולטור נהיגה בתוך מכונית אמיתית. קנינו מכונית ובשלב ראשון חיברנו את ההגה של הרכב לפונטליומטר של הגה של Logitech ואת הספידומטר/מד טורים, חיברנו לתוכנה דרך בקר שבנינו. פרטים על הפרוייקט פורסמו ב-http://hardware.slashdot.org/hardware/05/05/11/151207.shtml?tid=222&tid=227&tid=10 לפני מספר ימים.

פרטים רבים ויומן פרוייקט תוכלו למצוא באתר שלנו ב-http://www.realvirtualcar.com. אני אעדכן פה מידי פעם כאשר יהיו דברים מעניינים חדשים.

צביקה נוהג נסיעת מבחן ראשונה:

12807520_296ef35fb3.jpg

אני נוהג:

12807904_2e6ee844e8.jpg

המכונית שקנינו:

10416619_7744856dec_m.jpg

החיבור של ההגה:

12810367_399e4d0535_o.jpg

החיבור של הבקר לספידומטר:

14100391_618dcfcde9_o.jpg

תהנו,

יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

וואו איכותי ביותר!

כמה שאלות

1.איזה ואיפה הוא ממוקם באוטו?

2. אתה משתמש במחשב או פלייסטשיון 2?

3. מה שמת במקום המראה הקדמית של האוטו? מסך בשיפוע? והאם אטמת מאור את כל הדלתות (שאין) ואת כל האוטו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המקרן ממוקם באזור תא המטען, מוגבה והפוך.

משתמש במחשב בעיקר כי אנחנו צריכים לחבר גם בקר שישלוט בספידומטר ותוכנה ש"תדבר" עם המשחק.

במקום החלון שמנו PVC לבן בעובי 1 מ"מ (בתמונות רואים בד כי הן צולמו לפני שבוע בערך).

אין כלום במקום הדלתות -- פשוט מכבים את האור :)

-יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האוטו עוד ישופץ, אבל אנחנו קודם מתמקדים בהגה, שעונים, הילוכים, פדלים, תצוגה וכו.

הסיבות למקרן בפנים:

1. מבחוץ דורש מסך הקרנה אחר ויקר משמעותית (את זה קיבלנו בחינם).

2. אם הרכב יזוז (למשל אם נשתמש בהידראוליקה), אז הקרנה מבחוץ לא רלוונתית.

-יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואוו פשוט מדהים...

למה דווקה לקחתם את הצרפתיה הזאת?

כנראה מגאן צבאית שעברה תעללות.

ראיתי שגם בניתים מין טלת אופן עם שני מנוע קטנוע, מה הזה החיה המוזרה הזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא היה לנו ממש חשוב מה הרכב אלא שהפנים יהיה שלם כולל לוח שעונים, מושבים וכו. במגרשי החלפים יש הרבה מכוניות מרוסקות ומעט מאוד שלמות. למוכרים שעובדים במגרשים האלה אין יותר מידי סבלנות לשני ח'ברה שרוצים לקחת אוטו שלם בלי מנוע. בסוף מצאנו את המגאן הזו... אנחנו רק מקווים שאף אחד לא נהרג בה או בגללה.

התלת אופן או בשמו Mototank הוצג ע"י צביקה בכנס Kinnernet 2005 לפני חודשיים. זה שני אופנועים שנוסרו באמצע עם הגה של פיאט פונטו וכיסא ים באמצע. אין לו עדיין אתר (יהיה בקרוב). אתה מוזמן לראות תמונות נוספות שלו ב-http://www.flickr.com/photos/tags/mototank.

-יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

holy shit ! :-X

איזה רעיון מגניב זה , וגם יקר בטח :P

כמה עלה לכם השילדה של המגאן?

באיזה מערכת/רמקולים אתם משתמשים בתוך האוטו בשביל לשפר את חווית המשחק?

ובאמת דרוש שיפוץ רציני לשילדה שיראה קצת יותר נעים לעין ;)

אפשר שירטוט של המעגל שבניתם בשביל לחבר את הספידומטר למחשב ? וגם הסברים איך הוא מקבל מידע מתי לעלות במהירות?

נראה מאוד שימושי ונראה לי שאני הולך לנסות את הקטע של הספידומטר (יש לי הגה של לוג'יטק ונראה לי שלא יזיק לצרף לו לוח שעונים יפה, אני יכול להשיג ספידומטרים בלי בעיה )

תודה

ואם יהיו עידכונים נשמח לשמוע

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המכונית עלתה 1000 ש"ח. ברכב אין מורכבים. אנחנו משתמשים במערכת סטריאו עם גדולים שמורכבים מאחורי המסך (איפה שהיה מנוע), כדי שהרעש יגיע מהמקום הנכון.

לגבי המעגל -- אין בו משהו מיוחד. אתה צריך בקר (microcontroller) שישלח פולסים בתדר משתנה (עפ"י המהירות) לספידומטר. יש הרבה סוגי בקרים, תלוי ברמת התיכנות שלך. אנחנו בחרנו ב-Atmel AVR ATMEGA16 והקוד כתוב ב-C. הבקר מקבל מהמחשב דרך הפורט הסריאלי את המהירות וסל"ד, ושולח פולסים בהתאם לשעונים.

-יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שירטוט מוכן של המעגל עם רשימת רכיבים והכל? אני רוצה לבנות בדיוק כמו שלכם עם אוטו בקר והכל אבל צריך שירטוט מוכן או משהו יותר מוחשי ממילים :P

ויש מצב לקבל גם את התוכנה שבניתם ?

תודה

נ.ב

באתר שלכם התמונות לקראת סוף העמוד למטה לא עובדות, זה רק אצלי? ואם לא יש מצב שאתם מסדרים אותם ? :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שירטוט מוכן של המעגל עם רשימת רכיבים והכל? אני רוצה לבנות בדיוק כמו שלכם עם אוטו בקר והכל אבל צריך שירטוט מוכן או משהו יותר מוחשי ממילים  :P

ויש מצב לקבל גם את התוכנה שבניתם ?

תודה

נ.ב

באתר שלכם התמונות לקראת סוף העמוד למטה לא עובדות, זה רק אצלי? ואם לא יש מצב שאתם מסדרים אותם ? :)

תלוי ברמת הידע שלך בתיכנות ואלקטרוניקה. בכל מיקרה התוכנה מתאימה לצרכים מסויימים שלנו ולמשחק Nascar 2003 בלבד (הוא מוציא מידע על RPM ומהירות בצורה מסויימת). אתה צריך לחקור את הנושא של בקרים לעומק כדי לכתוב את זה. תחפש מידע בגוגל, למשל ב-http://www.avrfreaks.net.

דוגמא למתכנת של הבקר שלנו: http://www.captain.at/electronics/atmel-programmer/

כדי להתחבר לסריאל, צריך לחבר ג'וק MAX232...

-יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רעיון גדול!  :yelclap:

איפה אתה ממקם את האוטו?

ואתם מתכננים גם שיפור חיצוני מקיף או משהו בסיסי?

הרכב ממוקם בסדנא שבה אנחנו עובדים. יתכן שנשפץ את האוטו... אולי נדביק עליו מדבקות (כמו מדבקות פירסומת שמדביקים על כל הרכב).

-יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי אפשר לקפוץ לביקור איפה אתם ממוקמים ? :cool2::smile1:

לא כרגע... כל עוד זה בתחילת הדרך... שלח לי מייל ל-yuvalt@realvirtualcar.com ונדבר שנתקדם בפרוייקט.

-יובל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...