אני מעוניין בדיסק קשיח SATA II עבור HTPC - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אני מעוניין בדיסק קשיח SATA II עבור HTPC

borg

Recommended Posts

אני צריך דיסק קשיח ל-. הדרישות מהדיסק הקשיח הן כדלקמן:

מינימום 250GB (עדיף 300GB+).

SATA II עם NCQ.

Buffer של 16MB.

הדיסק הקשיח צריך להיות מאוד שקט וקריר, עדיף של Seagate או Samsung (לא Western Digital).

נ.ב.

לפני כמה שבועות, היתה באתר כתבה על דיסקים קשיחים של סיגייט, והיה שם דגם אחד שקט שהיה כתוב שהוא מיועד ל-, אבל אני לא זוכר את הדגם שלו. יש למישהו קישור לכתבה הזו (אני לא מוצא אותה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחי למה לא MAXTOR? הם טובים והדיסקים שלהם שקטים

Seagate 300GB NCQ 8MB 7200RPM S-ATA

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_272_81_755&products_id=8544

לא מצאתי של 16

Seagate 400GB NCQ 8MB 7200RPM SATA

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_272_81_755&products_id=8545

וקבל אחד של maxtor אולי תשנה את דעתך...

Maxtor 300GB SATA 150 16MB 7200 RPM

http://www.pandas.co.il/product_info.php?cPath=609_272_78_1231&products_id=7466

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היום קיבלתי את הסמסונג P120 250GB החדש שלי. יש בו את כל מה שאתה רוצה חוץ מה- buffer, שהוא בגודל של 8MB בלבד. אמור להיות שקט וקריר, אבל את זה אדע רק כשיהיה לי זמן לבצע את ההתקנה (לכל המאוחר ביום שבת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

sagi5,

ציינתי Buffer של 16MB, מכיוון שהדיסקים הקשיחים בעלי הנפח הגדול בד"כ באים עם Buffer של 16MB, אבל 8MB זה גם טוב.

הדיסקים הקשיחים של Maxtor די שקטים (לא כמו Seagate ו-Samsung), בניגוד ל-Western Digital שדי רועשים. אבל, הבעיה איתם היא שהם מאוד חמים.

ה-Seagate 400GB NCQ 8MB 7200RPM SATA יקר בטירוף (1,751 ש"ח).

ל-Seagate 300GB NCQ 8MB 7200RPM S-ATA יש מחיר סביר (1,031 ש"ח).

למה ל-Maxtor 300GB SATA 150 16MB 7200 RPM יש מחיר דמיוני (1,826 ש"ח), בגלל ה-Buffer של 16MB? זה בכלל לא מוצדק.

אין בארץ דיסקים קשיחים SATA II? טוב, לא נורא. SATA עם NCQ זה מספיק טוב.

איסתרא בלגינא,

מה המפרט של ה- P120 250GB? מה המחיר שלו?

תשמור בבקשה קישור לת'רד הזה, ותגיד לי איך הביצועים שלו (חום, רעש, וכו'...) אחרי שתתקין אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ל יספיק לך דיסק SATA רגיל לחלוטין, אני לא רואה טעם להתעקש על SATA2/NCQ וכדומה.

אני לא מתעקש על SATA II. אם אין במחיר נורמלי, אז SATA בהחלט מספיק טוב. אבל, אם כבר SATA, אז למה לא NCQ?

Seagate 300GB NCQ 8MB 7200RPM S-ATA נראה דיסק קשיח לא רע (1,031 ש"ח עם אחריות ל-5 שנים).

יש המלצה לדיסק קשיח אחר?

יש למישהו קישור לכתבה שהתפרסמה כאן לפני כמה שבועות לגבי הדיסקים הקשיחים החדשים של (אני לא מוצא אותה)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המפרט, ישירות מהאתר של סמסונג, ביקורת מ- Tom's Hardware וביקורת מ- SPCR.

מצאתי רק חנות אחת בארץ שמוכרת אותו, המחיר שלהם הוא 710 ש"ח (לא כולל משלוח). מותר לפרסם כאן שמות של חנויות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מותר רק לצורך השוואות מחירים.

לא קראת את החוקים :nono:

6. חנויות: חל איסור לפתוח דיונים או לפרסם הודעות הדנות בחנות זו או אחרת. שמות חנויות יוזכרו לצרכי השוואת מחירים בלבד, ולא לצרכי הבעת דעה על חנות זו או אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי Tom's Hardware, הסמסונג הוא דיסק קשיח מאוד שקט ודי קריר (רק 45 מעלות). אבל, אני כבר ידעתי את זה (יש לי שני דיסקים קשיחים של סמסונג 60GB כ"א). עם זאת, טוב לדעת שגם בנפחים הגדולים הם שומרים על שקט וחום נמוך.

התקנת את הדיסק הקשיח במחשב שלך?

710 ש"ח עבור 250GB זה אלטרנטיבה אטרקטיבית ל-300GB של במחיר 1,031 ש"ח.

אפשר בבקשה קישור לדיסק הקשיח בחנות שממנה קנית אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

NCQ כן תורם בביצועים. אולי לא במידה משמעותית, אבל אם כבר קונים SATA, אז למה לא NCQ? מה גם שכל הדיסקים הקשיחים של מסוג SATA (אם אני לא טועה) תומכים ב-NCQ.

הדיסק הקשיח של 250GB תומך ב-NCQ, והמחיר שלו הוא רק 710 ש"ח - גודל סביר ומחיר סביר.

הבעיה היא שלא באמת מדובר ב-250GB, אלא ב-220GB או 230GB בפועל. רצוי 300GB, אבל אני מניח שאפשר להסתדר גם עם זה.

איסתרא בלגינא,

אפשר בבקשה לקבל קישור לחנות שבה קנית את הדיסק הקשיח של סמסונג?

כמו כן, אחרי שתתקין אותו אני אשמח לדעת מה הנפח האמיתי של הדיסק הקשיח בפועל, ואיך הביצועים שלו לפי התרשמות אישית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

RK, למה ישר להשמיץ? דווקא כן קראתי את התקנון, אחרת איך ידעתי שיש בעייתיות בפירסום חנויות? רק לא זכרתי בדיוק, אז שאלתי. 8)

Borg, אני יכול לומר לך מה יהיה הנפח עוד לפני ההתקנה. זה קל: 233GB. בסה"כ כל יצרני הדיסקים מחשבים 1GB כ- 1,000,000,000 בייטים, כך שכל מה שצריך לעשות הוא לחלק את הנפח הנקוב של הדיסק ב- 1.024^3 כדי לקבל את הנפח בפועל.

החנות היא COMP-I.L. והמחיר כרגע הוא 720 ש"ח. הספיק לעלות קצת או שהתבלבלתי קודם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על הקישור, אבל משהו פה נראה לי חשוד. בכותרת כתוב שמדובר בדיסק קשיח Samsung 250/ SATA II/ 7200RPM -Bulk. לעומת זאת, בשורה האפורה כתוב 200GB SATA II 7200RPM. האם מדובר בדיסק קשיח 200GB או 250GB?

לגבי מה שאתה אומר על הנפח, זה לא כ"כ מדוייק. כל חברה ממשת נפחים של דיסקים קשיחים בפועל בצורה שונה.

יש לי שני דיסקים קשיחים ישנים של WD ו- שעל כל אחד מהם כתוב 40GB. הנפח האמיתי של ה-WD הוא 37.2GB, בעוד שהנפח האמיתי של ה- הוא 43GB. כך שאי אפשר לדעת בדיוק לפני שמתקינים, אלא אם כן המקרה שלי הוא יוצר דופן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה- עם ה-NCQ רועשים?

היתה פה לפני כמה שבועות כתבה על הדיסקים הקשיחים החדשים של , והיה כתוב שם שהם די שקטים (בעיקר דגם מסויים שמיועד בעיקר ל-HTPC). אני לא מוצא את הכתבה הזו. :s07:

הדיסקים הקשיחים של וסמסונג תומכים ב-NCQ ב-SATA (לא רק SATA II).

לא מצאתי בארץ דיסקים קשיחים SATA II (כנראה עוד לא מייבאים אותם לארץ), ולכן התפשרתי על SATA, מאחר וההבדל בביצועים ביניהם לא משמעותי (אם בכלל).

אין לי מושג לגבי ההיטאצ'י, אבל בביקורות כתוב שהדיסקים הקשיחים של וסמסונג שקטים (בייחוד שידועה בדיסקים הקשיחים החרישיים שלה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...