ביקורת רצינית שלי על ה ZALMAN 9500. שימו לב לסיכומים . . . קירור מים קטן עליו! - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ביקורת רצינית שלי על ה ZALMAN 9500. שימו לב לסיכומים . . . קירור מים קטן עליו!

cat2010

Recommended Posts

[glow=red,2,300]החלטתי לחרוג מהרגליי לכתוב תגובה קצרה והחלטתי להשקיע ולמקצע את הביקורת טיפה, כי אני חושב שזה יתרום להרבה חברה צעירים פה. קיצור קבלו אותה:[/glow]

תראו, עד היום היה לי קירור האוויר של זלמן ה 7700 , הגירסה עם מאוורר 12 ס"מ. אח"כ רציתי להיכנס לעולם קירור המים,בקטנה וקניתי מערכת קירור מים זולה למתחילים BIGWATER של THERMALTAKE. היא עבדה יפה עד שגיליתי שלשום שיש לה דליפה מהבלוק מעבד והייתה שלולית ירוקה על כרטיס המסך למטה. . . למזלי המים הירוקים שלהם לא מוליכים חשמל ככה שהמערכת לא נשרפה. קיצור, כשיצאתי מהתדהמה אמרתי, על הזין שלי כל הערכה המאעפנה הזאת שעלתה לי 500 ש"ח ! החלטתי לעבור לקירור האוויר הכי טוב ואגב כך לראות את ההבדל בין מע' קירור מים זולה . אז מה עשיתי?

מחשבות:

- ידעתי שעד היום (לפי חיפושים בפורום ומעקב זה זמן מה אחרי הנושא)שהקירור הכי טוב הוא ה"ביג טייפון של THERMALTAKE

- ידעתי גם שמלך חדש עומד להגיע לשכונה... ה ZALMAN CNPS 9500 (שמופיע, אגב בפירסומות למעלה . . .)

- הייתי בטוח שצריך לתת הזדמנות לזלמן, כי אחרי הכל, כל האתרים מחכים לו בכיליון עיניים וכולם חושבים ש "יש על מה לדבר". בקיצור - אתמול קניתי אותו לאחר התלבטות בינו לבין ה קירור FATAL1TY הגם כן, חדש של ZALMAN. בחרתי ב9500 בגלל השמועות והבאז סביבו, אני אומר לכם תכל'ס . . . גם ה FATAL1TY הזה הוא גם משהו ברמה שלו, עם ביצועים יותר טובים מה7700 שקדם לו, עקב סיבוב המאוורר הגבוה יותר . והוא גם נראה ממש יפה במארז עם כל התאורה הזאת.

הבהרות:

מעבד: ATHLON 64 3200 WINCHESTER-2000 MH"Z

זכרונות: TWINMOS SPEED PREMIUM 512X2 DDR 3200 - 400MH"Z

משחה טרמית: בגלל שלא לכולכם יש ARCTIC SILVER 5 השתמשתי בסיליקון לבן שמגיע בשקית פיצפונת עם כל מאורר כברירת מחדל !

איך נעשו המדידות?

תוכנה: ASUS AI BOOSTER (תוכנה פשוט מצויינת אגב . . .חבל"ז, "גם יפה וגם אופה")

טמפ' סטוק: הפעלת וינדוס ומדידה אחרי 10 דקות

טמפ' מאמץ: הפעלת התוכנה UNITED DEVICES למציאת תרופה לסרטן. מדידה אחרי 10 דקות

תוצאות:

BIGWATER בסטוק: 30 מעלות טמפרטורה במאמץ: 40

9500: בסטוק:30 מעלות טמפרטורה במאמץ: 38

מה קיבלנו אחרי אוברקלוקינג?:

מעבד ATHLON64 3200 WINCHESTER רץ במקום ב 2000 מגהרץ (200X10) ב 2570 מגהרץ (257X10) ! ! !

וולטאז' :1.55

לוח אם : ASUS A8N-SLI DELUXE

תוצאות לאחר אוברקלוקינג:

BIGWATER: סטוק: 43 מעלות במאמץ: 51 מעלות

9500 סטוק: 42 מעלות במאמץ: 49 מעלות

====================================

[glow=red,2,300]שימו לב למודינג הקטן שנעשה בעמוד 3 של הנושא !!![/glow]

9500 עם מאוורר 120: סטוק: 37 מעלות במאמץ: 46 מעלות

מחשבות אחרונות וסיכומים:

1) כל תוספת של 100 מגהרץ מעלה את הטמפרטורה ב 2 מעלות במעבד הנ"ל (שלי).

2) הBIGWATER עושה עבודה טובה מאוד בשיכוך החום של המעבד החם הזה,יחסית כמובן לקירור אוויר רגיל.

3) ה9500 הוא פשוט . . . פלא הנדסי קטן!, אין לי הגדרה אחרת בשבילו, ומצידי, הבאזז סביב ה9500 הוא צודק בהחלט, וההבטחות של מהנדסי זלמן היו עם בסיס כבד ביותר.

4) ה9500 גם מנצח את ה 7700 ברמות הקירור, ועדיין שומר על רמת רעש שפשוט לא שומעים מחוץ למארז (שימו לב שלא כמו בשאר הביקורות של מאווררים , אני לא כותב " מאוורר שקט", אלא אומר, שלא שומעים אותו מחוץ למארז- הדרך האולטימטיבית,לדעתי, להגדיר רמת רעש של מאוורר).

5) העיצוב ההנדסי של הזלמן שמשתמש בספירלת HEATPIPES עם צלעות קירור, עושה את שלו בהחלט, וזה צעד מבורך בתעשייה בעלת עיצובים די משעממים ונדירים, שבהם זה עובד. זה - אחד מהם !

6) הדרך לשפר את ה9500 היא לפי דעתי אחת מאלה:

א) לעשות אותו הדבר שהם עשו ב7700 והיא להוציא גירסה דומה בעלת מאוורר של 12 ס"מ! בדקתי - ויש מקום במארז למפלצת כזאת.

ב) להוסיף מאוורר מהצד השני של ה9500 שימשוך אוויר, ויעזור לאחיו בצד השני בפיזור החום.

7) בכל מקרה יש לפנינו שינוי בעיצוב הקירורים ומהפך שמוכיח ש:

א) קירור אוויר יכול לנצח קירור מים לא איכותי! (שימו לב, אני לא מדבר על ערכות קירור "אמיתיות" שנוצרו לא בכדי "לשחק אותה" קירור מים, אלא אשכרה לקרר את המעבד כמו שקירור מים אמיתי צריך לעשות ואת זה עושות חברות כמו: SWIFTECH, DANGER DEN ואחרות ברמות מחיר מעל 1000 ש"ח!

ב) יש עוד מקום לפיתוחים של קירורי אוויר.

ג) לא חייבים לתקוע מאווררים ענקיים כדי שקירור אוויר יעבוד טוב יותר, מספיק להעסיק את המהנדס עם ראש שעובד ויכול להמציא דברים מועילים בתחומו ולשם שינוי להצדיק את המשכורת שלו.

ש נ ה ט ו ב ה ל כ ו ל ם ! ! !

נ.ב- להודת התוכנה UNITED DEVICES תתעדכנו פה:

http://www.grid.org/download/gold/download.htm

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

טוב, שלושת החברה ביחד:

שיניתי טיפה את הניסוח בפסקה הראשונה כדי שתירגעו...

רציתי מים למתחילים בכדי ללמוד את החלקים ולדעת איך הכל עובד, ובכללי לראות טמפרטורות. זה מה שכל אחד נבון היה עושה.

ומן הסתם שביג טייפון זה אוויר, וכל אחד פה המליץ עליו עד היום כקירור האוויר המומלץ ביותר!

אז זהו, יש יש מאוורר חדש בשכונה (9500) שעושה בית ספר לקירור מים ברמה נמוכה, אבל בכל זאת, זה הרי מים . . .

אז תירגעו, ואל תצחקו אחרי ששעה ישבתי וכתבתי את כל זה!

תודה, אבל אני כבר לא ילד בן 14. אני יודע מה אני עושה.

ההשוואה פה באה להוכיח שה9500 עדיף על ה7700 ומעל הכל עדיף על כל מים עד 1000 שקל.

אני אשמח לקבל לידי איזה ביג טייפון , למרות שאני בטוח שה9500 ינצח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי, קבל ח"ח גדול על הסקירה הנחמדה שלך ! :yelclap: חבל שאף אחד בפורום הזה לא יודע לפרגן ולהגיד תודה/כל הכבוד! :pissed:, זה דבר ראשון !

דבר שני הדבר פחות או יותר ידוע שקירור אוויר טוב (ובטח שהטוב ביותר) מנצח מים פשוט וזול.

כמו כן אני גם מסכים איתך שה 9500 כיום הוא הקירור מס' 1.

יש לאן להתקדם עם הקירור אוויר אבל לא הרבה, השיטה נתחילה להגיע לקיצה לאט לאט. סה"כ המהנדסים של זלמן תותחים, יש להם חשיבה מאד חכמה ופרקטית, להבדיל מהרבה מהנדסים בחברות אחרות !

חג שמח ושנה טובה לכולנו :-) :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ידידי, קבל ח"ח גדול על הסקירה הנחמדה שלך ! :yelclap: חבל שאף אחד בפורום הזה לא יודע לפרגן ולהגיד תודה/כל הכבוד! :pissed:, זה דבר ראשון !

דבר שני הדבר פחות או יותר ידוע שקירור אוויר טוב (ובטח שהטוב ביותר) מנצח מים פשוט וזול.

כמו כן אני גם מסכים איתך שה 9500 כיום הוא הקירור מס' 1.

יש לאן להתקדם עם הקירור אוויר אבל לא הרבה, השיטה נתחילה להגיע לקיצה לאט לאט. סה"כ המהנדסים של זלמן תותחים, יש להם חשיבה מאד חכמה ופרקטית, להבדיל מהרבה מהנדסים בחברות אחרות !

חג שמח ושנה טובה לכולנו :-)  :hat:

אני אישית חושב שייקחו כמה שנים טובות עד שהקירור מים יגיע למיינסטרים וגם אז הוא יגיע כנראה בצורת הקירור של טרמלטייק(הטיל לאו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקורת נחמדה מאוד! :xyxthumbs:

אבל לדעתי אוויר זה עניין של מזל ותכנון נכון. הטמפרטורות משתנות ממארז למארז וממעבד למעבד. יש כמה קירורי אוויר מיינסטרים וכל אחד צריך לבדוק אותם לפני רכישה, זה כמובן אחד מהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אישית חושב שייקחו כמה שנים טובות עד שהקירור מים יגיע למיינסטרים וגם אז הוא יגיע כנראה בצורת הקירור של טרמלטייק(הטיל לאו)

הטיל לאו ? ? ? מממ . . . זה לא בדיוק מים להמונים :smile1:

THE FOX תודה רבה אחי, כבר חשבתי שסתם כתבתי 45 דקות את כל זה וערכתי טעויות . . . שמח שהרוב מסכימים... 150 צפיות... נחמד :-)

*איש מטורף (WTF? :-) ) ההשוואה שלי היא מצויינת בעיקר בגלל שזה כמו ניסוי בתנאי מעבדה. למה? כי ניסיתי את 3 הקירורים השונים באותו מארז, באותו יום ובאותו מזג אוויר ועם אותה משחה(בגלל שלא לכולם יש SILVER 5 השתמשתי בסיליקון לבן שמגיע בשקית פיצפונת עם כל מאורר כברירת מחדל), ככה שההשוואה היא יחסית אחד לשני, ולא בין מארז למארז. ככה כולם יודעים מי יותר טוב בתנאים שווים. :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

r link=topic=144044.msg1209916#msg1209916 date=1128559849]

אז שורה תחתונה זלמן?

אכן כן . . .

בכל מקרה, אני רוצה לעשות ניסוי ובו להעיף או המאוורר של ה9500, ובמקומו להצמיד לצלעות הקירור מאוורר 120 של , הBLUE LED. זה מאוורר שיש לי 2 כמותו (בקידמת ובגב המארז) ושאפשר לשלוט על המהירות שלו. הוא הכי חזק היום ברמת 12 ס"מ, ומגיע עד רמה מטורפת של 93.7 CFM

http://www.thermaltake.com/dcfans/led/bluesmart.htm

caseuse.jpg

מעניין עד כמה הוא ישפר את התוצאות של ה 9500 . . .

צפו פגיעה, ועדכון לתוצאות . . .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...