מתנה לחג מאפל - אייפוד חדש עם תמיכה בווידאו (כולל תמונות) - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתנה לחג מאפל - אייפוד חדש עם תמיכה בווידאו (כולל תמונות)

ice2k

Recommended Posts

אפל הכריזה על הדור החדש של האייפוד (עוד לא הספקנו לעכל את הדור האחרון) כשהחידוש העיקרי הוא מסך "ענק" (2.5) ותמיכה בווידאו.

שני דגמים יצאו לשוק - אחד של 30 גיגה ו14 שעות (299 דולר) ואחד של 60 גיגה עם 20 שעות (399 דולר).

זמן הסוללה לווידאו כמובן נמוך בהרבה - שעתיים ל20 גיגה ושלוש שעות ל60 גיגה.

תמיכת הווידאו לפי האתר היא H264 או MPEG4 עם מיגבלות מסוימות בקצב הביטרייט (אך עדיין מדובר באיכות גבוה) ו30 פרימיים לשנייה.

המסך הוא בגודל 2.5 אינטש 320 על 240 , רזולוצייה מכובדת, אך השאלה מה תהיה איכות המסך בפועל - סביר שטובה מאוד.

אפל סביר להניח תעשה כאב ראש בכל הקשור להעברת קבצי ווידאו ועדיין לא ברור מה בדיוק נוכל לנגן עליו , אך דובר על ניגון סדרות טלווזיה שניתנות לרכישה דרך הITUNES ככה שסביר שיש מצב לניגון סרטים מלאים בצורה זו או אחרת, כשכמובן צריך לזכור שלא פשוט לצפות בסרט מלא על מסך קטן, והסוללה של דגם ה30 גיגה לא תספיק לסרט כמו שר הטבעות , וגם הסוללה של ה60 גיגה שמאפשרת 3 שעות לא תמיד תספיק.

הגודל נשאר פחות או יותר זהה , כרגיל עשו אותו דק יותר מהדור הקודם ..

כמו כן הכריזה על ITUNES חדש - ITUNES 6, שמאפשר הורדת סדרות וקליפים בתשלום.

אני מאמין שאחרי הצעד של אפל - מתחרים אחרים יקחו את נושא הווידאו ברצינות ונראה מוצרים מענינים וכדאיים עם תמיכה רצינית בוידאו ולא כמו התמיכה המצחיקה בוידאו שהיתה עד עכשיו בנגני .

תחום נוסף ומעניין שאולי יתחיל להכנס אצל הצרכן הוא רכישה של קליפים , דבר שלא ממש התאפשר לפני עידן האינטרנט ומוסיף ערך מוסף ושידרוג לכסף שהצרכן משלם על המוזיקה שהוא מקבל , ודבר שקצת יותר תואם את המאה ה 21, הגיע הזמן קצת להתקדם משנות ה50  ;)

http://www.apple.com/ipod/ipod.html

ipodgalleryblackset20051011.jpg

ipodgallerywhitespin2005101.jpg

ipod_uni_dock.jpg

ipod.jpg

ipod2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 76
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

:lol:

זה לא מתנה בשבילי הכוונה היתה "מתנה" לחג .... לכולם  8)

כרגע כבר יש לי אייפוד , ואני לא חושב שהנגן הבא יהיה אייפוד , אבל מי יודע.אני בטח לא אחליף בקרוב (טפו טפו טפו רק שלא יקרה לו משהו רע) ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנגן הזה הוא זבל כמו כל הנגנים של אפל

הם הוציאו נגן שמתאים לתקופה של לפני שנתיים...

2-3 שעות וידאו על מסך 2.5 אינץ' (שלפני שנתיים היו גדולים יותר)...

נגן עלוב מאוד

רק הפאנבויז של יקנו אותו

לא שווה בכלל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנגן הזה הוא זבל כמו כל הנגנים של אפל

הם הוציאו נגן שמתאים לתקופה של לפני שנתיים...

2-3 שעות וידאו על מסך 2.5 אינץ' (שלפני שנתיים היו גדולים יותר)...

נגן עלוב מאוד

רק הפאנבויז של אפל יקנו אותו

לא שווה בכלל

לא הבנתי מההסבר שלך למה הוא "זבל" כמו שציינת. תראה לי נגן נוסף בשוק (ואני מדבר על נגן ולא על נגן ווידאו נייד יעודי וגדול יותר) שמציג ווידאו MPEG4 באיכות גבוה ברזולוציה של 320 על 240 ובקצב של 30 פריימים לשנייה ומחזיק הרבה יותר משעתיים שלוש של ווידאו , נגן כזה שגרם לך לתאר את הנגן הנ"ל עלוב.

ומסך גדול יותר מ 2.5 אינטש לפני שנתיים ? פה אתה כבר סתם מדבר כמו מישהו עם איזה אינטרס או "דעה קדומה" כי אתה פולט דברים לא נכונים ולא קשורים. אל תשכח שאנחנו מדברים פה על נגני שיכולים להציג ווידאו ולא על נגני ווידאו יעודיים שיכולים לנגן גם שבאמת מתאימים לווידאו. בחיים לא תוכל ליצור מכשיר אופטמלי שיהיה טוב לשתי המטרות - זה או נגן עם מסך גדול וסוללה גדולה שיכול לנגן ווידאו כמו שצריך או נגן כמה שיותר קטן עם ממשק כפתורים כמה שיותר נוח שיכול לנגן MP3 בנוחות מקסימלית. נגן ווידאו דורש מסך גדול יותר וסוללה גדולה יותר מה שיוצר מכשיר גדול יותר ונוח פחות לשימוש יומיומי, ושטח המסך לרוב לא מאפשר ליצור ממשק כפתורים נוח על משטח הנגן. נגן MP3 דורש שטח כמה שיותר קטן ושליטה נוחה על העברה וחיפוש של שירים - הגודל הקטן לא מאפשר לשים מסך גדול וסוללה גדולה והדרישה לממשק כפתורים נוח לוקחת עוד יותר מהשטח האפשרי למסך.

וזהו , לגבי פאנבויז , אתה צודק - זו תופעה בעייתית - ואתה בדיוק כמו פאנבויז : אנטי =פאןבוי רק מהצד השני - שניהם פולטים שטויות והדעות שלהם ידועות מראש , והדברים שלהם נאמרים רק מתי שמתאים להם , לדוגמה - לא זכור לי שהערת הערה כזו למשל על נגן פלאש קטנטן של אחת החברות האהובות פה שיש לו מסך צבע של אינטש ותמיכה בווידאו. וכל מה שראית בינתיים על הנגן של זה כמה תמונות וכמה מילים. אני בטוח שיהיה הרבה סיבות למה לא לקנות אותו , אבל זה לא קשור לסגנון החשיבה שנפלט מפיך...

אז לסיכום - האייפוד לא מתיימר להיות נגן ווידאו ובטח לא נגן יעודי לווידאו , הייצרן לא מצפה שנראה עליו סרטים. אבל התמיכה הנוספת בווידאו מאפשרת מבחינת לשדרג את המכשיר לא מעט , בנוסף לרכישת שירים למשל - יהיה אפשר לרכוש קליפים באיכות גבוה וזה מוסיף די הרבה לחווית המוזיקה.. ואם אפשר גם לראות איזה פרק של סיינפלד באוטובוס.. אז למה לא (ואת זה רק הביקורות יגידו).

בגדול מה שמעניין את כולנו כאן - שכל צעד משמעותי שאפל עושה כל המתחרות שיותר כדאיות לקנייה מנסות ליישם. אם עד עכשיו היו לנו בנגני MP3 יקרים תמיכה מצחיקה בווידאו ברזולוצייה נמוכה וקצב פרההיסטורי של 15 פריימים לשנייה , (כדי להציל גם את הכבוד שלה שנעקף על ידי המתחרים) תוקעת יתד על ווידאו איכותי ומלא יותר בנגני הMP3. תוך גג שנה נראה את זה אצל כל שאר המתחרים כשהם מישמים את זה לפחות באותה הצורה והאיכות - וכמובן יותר טוב מיזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע...

יש היום תמיכה בוידאו בנגני ...

אבל ניסו פה להיכנס לתחום הPMP... כי אם לא אז בשביל מה מסך של 2.5 אינץ' שמגדיל את הנגן?

אולי אתה צודק

אבל בכל זאת המחיר גבוה מדי

ואני כן הגבתי על הנגני פלאש הקטנים שמציגים שזה פשוט טמטום לשים בהם וידאו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

באם הגבת על זה אז אני מצטער.

אבל בוא אני אסביר לך לגבי מה ששאלת , תוך כדי ציון העובדה שכרגע יש מעט מאוד פרטים ואין ביקורות , וזו דעתי בלבד.

כמו שאמרת אפל טובלת את רגלה בתחום נגני הווידאו, אך היא לא רצתה לוותר על שום נתון של האייפוד שהיה עד עכשיו - ובשביל אפל והמאזן הכלכלי שלה האייפוד הוא אכן מכשיר מנצח - וכל גריעה מהנתונים "המנצחים" שלו יכולה להביא למפלה מבחינת כמות המכשירים הנמכרים, דבר שמבחינת כל הגיון כלכלי לא בא בחשבון.

בוא נגיד שאני ואתה דווקא כן רוצים יותר תמיכה בווידאו ואם זה היה בידיים שלנו הינו שמים מסך רחב לאורך הנגן , ומזיזים את הכפתורים לתחתית של המשטח הקידמי של הנגן תוך אולי וויתור על הגלגלת , ומסכימים (לצרכים שלנו) שהנגן שגם ככה מאוד דק עכשיו יהיה יותר עבה בשביל להכיל סוללה הרבה יותר גדולה , ככה פחות או יותר נשארנו באותם מימדים של אורך ורוחב אבל בתמיכה הרבה הרבה יותר הגיונית לווידאו וסרטים.

דבר כזה יכול להביא למפלה של האייפוד כי הוא יהיה פחות נוח לשמיעת והעיצוב של אפל שקוסם לכלכך הרבה לקוחות יפגע (גם העובי פה קונה הרבה לקוחות - זהפשוט נראה יותר טוב בעובי הדק הזה) , כשיש הרבה מתחרים עם מוצרים מעולים בשוק - זה יכול להוות בעייה לאפל.

ועכשיו תחזור אחורה לנגן שאפל הוציאה - ותראה שלא וויתרו על שום "נתון מנצח" או מאפיין של האייפוד שהיה עד עכשיו - זה אותו הדבר רק יותר טוב , אין שום שינוי מהותי חוץ מעוד תמיכה מסך יותר גדול שלא גורע מכלום , ועובי דק יותר שלא גורע מזמן הסוללה והמאפיינים שהיו עד עכשיו, - אתה מקבל יותר על אותו הכסף שאתה משלם, וחשוב לציין שעוד מעט מגיע הקריסטמס.

ועכשיו אם ננתח קצת את הדברים - בדור הזה אפל בעצם בוחנת את ניגון הווידאו על המכשירים הניידים - בוחנת איך הצרכנים יגיבו , מה יאהבו מה לא - איך יתייחסו לרכישת תוכניות טלווזיה (2 דולר לפרק שישוחררו יום אחרי השידור בטלווזיה) וקליפי מוזיקה. יבדקו אם אופציית הווידאו , בדיעבד, היא בכלל נתון שחשוב לצרכנים של נגני ניידים וכו'..  אם נגיד שהתוצאות בעתיד ירמזו שהצרכנים לא ממש מתלהבים וצריכים ווידאו וזה לא נתון שחשוב להם יותר מדי בנגן נייד (והחנות של שמוכרת גם ווידאו וגם מוזיקה היא עוד דרך טובה לבחון את זה) , אם בעצם יהיה אפשר להגיד שחשיבות הווידאו היא בעצם "כישלון" - לא הפסידה שום דבר - כי היא לא הקריבה כלום מהתכונות של הנגן בשביל הווידאו.

אם יתפתחו הדברים בצורה חיובית (וזה גם דבר שקשור למתחרים) אני מאמין שנראה בעתיד נגני ווידאו יותר יעודיים מבית או אפילו שינוי כלשהו בתצורה של האייפוד הרגיל לתציכה טובה יותר בווידאו.

יכול להיות שנקבל כמה הערות שליליות בביקורות על גודל המסך וזמן הסוללה בשימושי ווידאו , למעשה זה די בטוח , אבל שוב - עושה את צעדיה לאט ובטוח - היא קודם כל מכניסה את האופצייה בלי לשנות מה שהיה לפני תוך כדי שמירה על סטנדרטים של איכות וזה חשוב , ולפי איך שהדברים יתפתחו היא תתקדם בתחום.

מה שלא יהיה הנגן הזה לא יתאים לצפייה של סרטי , אולי זה יהיה אפשרי - אבל לא אידאלי. אבל אם נסתכל על כל ההתלהבות כרגע מווידאו וקטעי ווידאו בטלפונים סללולרים - הצעד של אפל הוא צעד מנצח (לפחות עד התגובות מהמתחרים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועכשיו תחזור אחורה לנגן שאפל הוציאה - ותראה שלא וויתרו על שום "נתון מנצח" או מאפיין של האייפוד שהיה עד עכשיו - זה אותו הדבר רק יותר טוב , אין שום שינוי מהותי חוץ מעוד תמיכה מסך יותר גדול שלא גורע מכלום , ועובי דק יותר שלא גורע מזמן הסוללה והמאפיינים שהיו עד עכשיו, - אתה מקבל יותר על אותו הכסף שאתה משלם, וחשוב לציין שעוד מעט מגיע הקריסטמס.

שאפל או נאנו? זה שני דברים שונים לגמרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה כאילו אפל בכוונה גרמה להצגת סרטים על הנגן כלא כדאית, ככל הנראה בלחץ של האולפנים שלא מציעים שום דרך לרכוש סרטים במדיה שאינה או קלטת ולכן אם יש לך סרט בפורמט אחר סביר להניח שהורדת אותו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...