"יש לבת שלי ציצים נורא יפים..." - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"יש לבת שלי ציצים נורא יפים..."

Fkl0ster

Recommended Posts

זה זמן רב שאיני צופה בטלויזיה; אתמול נזדמן לי בטעות לצפות בתוכנית שנועדה לספר לצופי ערוץ 2 על התוכנית החדשה, "האח הגדול". רגע לפני מהדורת החדשות, מספרים לנו מנחיה של תוכנית הריאליטי החדשה על היחודיות שהיא מביאה לשולחן - כהרגלה של כל תוכנית המבקשת לסחוף אחוזי רייטינג גבוהים, היא משווקת את עצמה כ"פורצת דרך". מספר לנו טל ברמן שזהות המתמודדים נשמרה בסוד ושזהו לא פחות מאחד מסודות המדינה השמורים ביותר לאחרונה. הנה, ה"מראיינת" קארין מגריזו משוחחת עם אימה של אחת המתמודדות, שבקרוב תיחשף על המרקע; ה"מראיינת" מבקשת מהמרואיינת שלה לספר לה ולצופים על ביתה. האם מתחילה לשחרר כמה פרטים הקשורים כמובן לחיצוניות ביתה אבל יוצרת רף נמוך במיוחד של עליבות: "יש לבת שלי ציצים נורא יפים". ברגע זה סבלנותי פקעה והעברתי ערוץ. התלבטתי אם לכתוב את שאני חושב כאן בפורום, עד שקראתי היום כי אחוז הצפייה של התוכנית עמד על 30.3% - לא פחות!

רבותיי, אנחנו נמצאים בהתדרדרות במורד חלקלק שסופו ידוע מראש: החברה הישראלית הופכת רקובה יותר ויותר עם חלוף הזמן ואין לדעת כמה זמן תוכל לשמש כדבק המחבר את עם לארצו; שכבת האוכלוסייה שניחנה באינטלקט - הן אנשי הרוח ואנשי המדע - היכולה להצעיד את המדינה לעתיד טוב יותר ולשמר את יתרונה ה"איכותי" נמצאת בתהליך הרזייה מתמיד ועל חשבונה משמינה שכבה קלוקלת המחלישה את יכולתה של לעמוד לאורך זמן על איתנה ככלכלה חזקה, כמבצר מרשים של כוח וחשוב מכל - כעם שהפרטים המרכיבים אותו בעלי הכרה לאומית חזקה מזו של שכינהם המבקשים את היחלשותם ואף את חיסולם הכולל.

החברה הישראלית מבקשת להידמות למערב בכל האופנים שהיא מסוגלת לאמץ לעצמה. עצם היותה של דמוקרטיה המאפשרת לאוכלוסייתה "לנווט" עצמה להיכן שתחפוץ (כל עוד לא עוברים על חוק כלשהו), היא מאפשרת את התגבשותו של "זרם מרכזי" שהופך לרוב הגדול - תהליך טבעי ולגיטימי גם אם לא רצוי, אלא שבמקרה שלנו הוא גם טומן בחובו סכנה - הרוב הרי קובע לא רק בהיותו הכוח האלקטוראלי המוביל שבידיו מונחת ההשפעה המכרעת על בחירת אופי הממשל, אלא גם בכך שהוא משרה עקרונות וקריטריוני התנהגות חברתיים עלובים (כי הוא שואף להתקרב לממוצע מעצם היותו מורכב מהרוב - אותו רוב שעל פיו נקבע הערך "ממוצע") שחלשי האופי והשכל, נוח להם להיכפף אל מולו ובכך לתרום להיתחזקותו במין מעגל קסמים מרגיז. גם אם אני ואתה ניוותר בצד הנכון של הסקאלה, גם אם כל באי הפורום הזה אכן יצטרפו אלינו (ואנחנו יודעים טוב מאד שאפילו משאלה זו היא מוגזמת - ראו חתימה) אין בכל די כדי לשנע את הגוף השמן הזה שנקרא mainstream אל עבר סטאטוס חיובי יותר. אנחנו טיפה בים...

מדוע אין זו סכנה למדינות אחרות - אלו שהחברה הישראלית יונקת מהם את ההשראה? ובכן, הדמוקרטיות המערביות יכולות להרשות לאוכלוסייתן להתנוון ולהיכנע לתכתיבים של מה ששולט בקאפיטליזם: עודף חומריות, עולם תוכן שטחי, דורסנות, אימוץ אופנות חולפות, ניוון חברתי, השתעבדות לריגושים זולים, היחלשות השכבה היצרנית והמשכילה וכו', בזכות העובדה הפשוטה שלא מרחפת מעל ראשיהן סכנה קיומית בכל עת. אינה יכולה להרשות לעצמה את המשך ההיתדרדות הזו. משעשע ששר הביטחון אהוד ברק בדיוק דיבר לאחרונה באמצעי התקשורת על כך שישראל אינה יכולה להרשות לעצמה לקצץ בתקציב הביטחון כשבעצם הקיצוץ בתקציב החינוך הוא שיאיץ את חורבנה יותר מכל גורם אחר - הצבא צועד לא רק על קיבתו ומתקדם בשדה הקרב לא רק בזכות כליו המתקדמים אלא בראש ובראשונה בהכרתם הלאומית של המשרתים בו. הצבא - במיוחד במדינה כדוגמאת ישראל שבה הוא חלק אורגני ה"צומח" מתוך העם - הינו נגזרת של עולם האזרחות. כל עוד העולם האזרחי - קרי החברה הישראלית - במגמת ירידה תלולה, הזעזועים יורגשו גם בכל פרט ופרט המרכיב את הצבא. החברה הישראלית כיום "מכרסמת" את היסודות שהדורות הקודמים התאמצו כל כך לטפח; לצערי, אין בכוחנו לעשות דבר אלא להביט מין הצד בצער. ההליך הזה יכול כמובן לארוך זמן רב וייתכן שרק לקראת זיקנתנו או אולי אף לאחר לכתנו מין העולם הזה יגיע המצב לנקודת רתיחה, אבל קצב ההידרדרות אקספוננציאלי ממש ויש לי מין ההרגשה המוזרה שאנחנו עוד נחזה בכך.

כמובן שאין לראות במפיקי ה"האח הגדול" כאחראים-לכל-הצרה-ולהפסד-במלחמה-הבאה-שבוא-תבוא!!!11אחד; שלא תובן מסקנה צרה ופשטנית להחריד זו - ה"אח הגדול" הוא רק קצה קצהו של תסמין. הוא נורית אזהרה קטנטונת במערך רחב וגדול של נורות אזהרה הנדלקות כמעט במקביל בחלוף השנים. הוא ה"קש ששבר את גב הגמל" וגרם לי להגיב כאן כפי שהגבתי. צריך רק להביט סביב בעיניים פקוחות ולהסיק את המסקנות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

המממ.. ציצים יפים אתה אומר, מתי זה משודר ?

עכשיו ברצינות.

העולם מלא בהסחות דעת, זיהום מנטלי, מלחמה על תשומת לב ועל כיס/דעת הציבור.

במקום להילחם באלפי חזיתות מלחמה שאי אפשר לנצח, עדיף פשוט לחנך לחסום ולברור את המניפולציות מסביב.

באופן אישי אני מאמין שטלוויזיה בבית זה לא טוב לילדים כמו גם למבוגרים.

זמן זה דבר שלא צריץ להיעלם באופן אוטומטי אל תוך הטלוויזיה.

והטלוויזיה לא צריכה להכתיב ללא הפסק איך אנחנו אמורים להרגיש.

התחשבות ואחריות זה משהו שמזמן לא קיים בטלוויזיה, אפילו בערוץ 1.

לא מזמן היה את הסיפור עם רוז, ובכל הערוצים שידרו את זה בלי הפסק בכל שעות היום.

למה ילדים צריכים לראות את זה כל היום ? זה דבר נורא.

מה קרה למהדורת חדשות ב 9 כשהילדים כבר יושנים ?

במקום כבלים, שימו לילדים טלוויזיה עם וידאו, , ואולי איזה PS2.

או תבקשו חבילה מותאמת עם מספר ערוצים ספציפים שיש בהם תועלת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הייתי מסוגל לבטא את זה טוב יותר (קושי בביטוי בכתב) אך לדעתי התקשורת כן אחראית על המצב המחורבן הזה! טוב זאת אחת הסיבות האחרות למה אין לי בבית, אפילו אצל חברים אני לא מסוגל לשבת ולראות, והתשובה הכי עצובה שאני מקבל זה "מה אבל זה מצחיק" אולי אני לא מצליח להבין מה יכול להיות מצחיק בוולגריות בביטויים המגיעילים ברדידות ההומור של הטלוויזיה היום.

אני רואה ילדים היום אני פשוט בא לבכות ילדים עם רמת הבנה ותרבות כמו של בהמות (בלי להעליב אף אחד) ונכון תמיד יש יוצאים מן הכלל אבל כמו שנאמר זה הזרם המרכזי והלחץ החברתי להיות פשוט רדוד.

היום אתה מדבר עם בנאדם על דברים בסיסיים בחיים כמו נימוס כבוד עזרה והוא מסתכל עליך כאילו בחנת אותו לפסיכומטרי וצוחק כמו טמבל (ושוב בלי להעליב) וזאת בעיה קשה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתם לא "שומעים לאזהרה" שרשמתי בתחתית דבריי. אל תראו בתוכנית הזאת או בטלוויזיה כולה כמקור כל הרוע. המפיקים שיצרו את התוכנית עשו זאת כי הם ציפו להשיג רייטינג גבוה (וזה אכן התאמת מה שיגרום להמשך המגמה השלילית) וביקשו לרצות את הנהלת הערוץ. ההפקה או מי מבאי כוחה שיכנעו את קשת להשקיע בגיור הפורמט ונראה שהיום הם השיקו כוסיות. הזכיינית רוצה להרוויח כסף > כסף מגיע באמצעות פירסום > חברות תרצנה לפרסם במקום בו יש רייטינג גבוה > על קשת "לייצר" רייטינג גבוה > מתגבשת חבורה שתהפוך למפיקי ה"אח הגדול" אשר מתיימרת-עד-מתחייבת בפני קשת לעשות זאת > הולכים על הפרויקט > בכורה יום אתמול > חיוכים מאוזן לאוזן של מנכ"לים ומזכ"לים ובעלי מניות היום.

כדי שתוכניות כמו ה"אח הגדול" תרדנה מהמסך, החברה הישראלית צריכה לא לרצות לצרוך אותן. אבל זה כמובן לא יקרה, להיפך: עצם ההיתדרדרות פרושה לרדת נמוך עוד ועוד. ההתבטאות האומללה הזו קבעה רף חדש לעליבות ורדידות, כך שממשיכת דרכה של ה"אח הגדול" תצטרך "להתעלות" על כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים.

זה לא חדש שתרבות העדר שולטת בישראל.

לצערנו העדר הזה לאט לאט בהחלט מכוון עצמו לשטחיות ובערות.

אין ספק שהדבר היחיד שחשוב כרגע בישראל הוא השקעה בחינוך (מאחר ותרבות העדר גררה את ההורים לחוסר השקעה בילדיהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה אומר שלא הטלוויזיה גרמה לזה אני אומר מי שהחדיר את זה היתה הטלוויזיה מלכתחילה ואנשים נמשכו לזה והם היחידים כרגע שמושכים עוד ועוד לשם וזה מגביר את ההידרדרות של "העדר" בחברה הישראלית!

צריך ממש לעשות עצומה נגד הדברים האלה (לא שזה יעזור במשהו אבל אולי זה יעורר מודעות של אנשים שעדיין לא ממש נפלו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת סתם תוכנית שמנפחים אותה יותר מדיי כמו הדבר הזה של ה''גריז'' עשו על זה רעש יותר מדיי בסוף בקושי היה לזה רייטינג

הם צריכים ללמוד מערוץ 10 דבר או שניים למשל הישרדות הם באו קטנים וצנועים ויצאו גדולים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע שכשיהיו לי ילדים לא תהיה לי בבית.

שקל?

ולפותח הדיון,

מה שהעם רוצה(צהוב) העם מקבל. מה שבעל הערוץ(ירוקים) בעל הערוץ יקבל. אתה לא חייב לראות, אני בעצמי לא רואה דברים כאלה,בעיקר בגלל שזה נטחן מכל חור אפשרי, לא בגלל שזה 'תת רמה' כי יש תוכניות ריאליטי נחמדות שמעבירות את הזמן בסבבה, וזה כל מה שמצופה מהם. לא כל תוכנית צריכה ללמד דברים ולא כל בנאדם רוצה לראות דוקומנטרי על החיים באפריקה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת סתם תוכנית שמנפחים אותה יותר מדיי כמו הדבר הזה של ה''גריז'' עשו על זה רעש יותר מדיי בסוף בקושי היה לזה רייטינג

הם צריכים ללמוד מערוץ 10 דבר או שניים למשל הישרדות הם באו קטנים וצנועים ויצאו גדולים

הישרדות לא באו כקטנים היה לזה תקציב ענק ביחס לתכניות בארץ

ופמפמו את זה הרבה לפני שהתכנית שודרה

Fkl0ster בקשר לריטינג

הבדיקה של הריטינג היום היא מגוחכת מאוד

בערך 600 משפחות שהסכימו לזה וכמובן במספר מצומצם כזה יש סיכוי גדול לרמאויות לסוגיהם ...

ואינטרסנט בטח יש -כי זה הלב של ערוץ 2 ו10

דווקא שאני מדבר אם אנשים הרבה בכלל לא רואים את כל הזבל

גם אני לא היום לא פתחתי לאפילו דקה אחת

שיעשו בדיקה רצינית על ריטינג

ודרך כבלים ולווין אפשר לעשות את זה

אני בטוח שהתמונה תראה מאוד שונה

כן עדיין לראלטי יהיה יחסית הרבה ריטינג

אבל בחלום 30%

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...