התלבטות בין 2 מכשירי כף יד - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התלבטות בין 2 מכשירי כף יד

אוריפ

Recommended Posts

אני מתלבט בקניית מחשבי כף יד מתוצרת PALM:

ה-TUNGSTEN E והTUNGSTEN T3.

אני יודע שהT3 עולה בערך כפול מה-E, אבל האם הוא שווה את זה - זאת אומרת, מהם היתרונות העיקריים שיש לו על גבי דגם ה-E?

רציתי גם לשאול אם זה נכון שבשני המכשירים הללו אפשר לכתוב לעצמך פתקיות קטנות על גבי המסך של הפאלם בכתב יד שלך, בלי שהמכשיר יתרגם אותו אות אות (באנגלית, לא בעברית). כאילו כמו מעין מזכרים קטנים שאנחנו כותבים, רק בפאלם.

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לפתקיות - כמעט בכל מכשיר פאלם יש את הפונקציה הזו.

זו אפלקציית גרפיטי שבה אפשר לרשום מזכרים על המסך (כמו paint).

ה-T3 יותר טוב מה-E במס' פרמטרים:

1. תצוגה גדולה יותר (320x480 לעומת 320x320 ב-TE), כולל מסך נפתח ("סליידר").

2. מעבד 400Mhz לעומת 126Mhz ב-TE.

3. זכרון מובנה 64MB לעומת 32 ב-TE.

4. התקן "שן כחולה" מובנה + ספיקר + מיקרופון.

ויש עוד כמה דברים...

אבל המחיר של ה-T3 בדיוק פי 2 מה-TE:

199$ לעומת 399$.

פרטים נוספים:

http://www.palmone.com/us/products/handhelds/tungsten-t3/

http://www.palmone.com/us/products/handhelds/tungsten-e/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטוח כי ראיתי מכשירים שצריך לכתוב אות אות ואז המכשיר ממיר את זה לדפוס כמו במחשב. אני רוצה שהוא לא ימיר אלא ישאיר את הכתב יד שלי על המסך, כאילו אני כותב בPAINT...

בכל מקרה, לאיזה משתמש מותאם כל פאלם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כתיבה רגילה באזור מוגדר (אזור הגרפיטי בתחתית המסך), שבו המכשיר ממיר זאת לתווים (אותיות/מספרים) סטנדרטיים.

חשבתי שאתה שאלת לגבי כתיבת (שרבוט) פתקות - זה אפשרי. יש תוכנה כזו בפאלם. (ראה תמונה מצורפת).

למי מותאם כל מכשיר? הכל פונקציה של כסף...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הבנתי...

איזה פאלם יש לך?

בכל מקרה, לשימושים משרדיים כמו קריאת אי-מיילים, כתיבת פתקיות (כן, כן הבנתי... ;)), פגישות, יכול להיות גם הצגת גרפים ומצגות לקליינטים, מה כדאי. לא יהיה שימוש בניגון קבצי מולטימדיה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זוהי שאלה ב"רובו של עולם". (והייתי אומר קצת לא קשורה)

זה כמו שתשאל אותי מה הם השימושים של "סטודנט" או "אזרח מהשורה" במכשיר כזה או במחשב בכלל.

זו שאלה כוללת ואין עליה תשובה חד משמעית.

כל אחד וצרכיו הוא. לא משנה אם זה "אדם פרטי" או "איש עסקים"

אני מניח שאיש עסקים מנהל חלק מעבודתו ע"ג המכשיר (לעומת זאת אני לא איש עסקים וגם נוהג כך, SO?)

יש אלפי תוכנות תואמות פאלם, והשימושים במכשיר - רבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה משקיע 400 דולר לדעתי כל IPAQ יעשה עבודה הרבה יותר טובה .

פלאמ זה מכשיר פשוט מאד .

IPAQ זה ממש מחשב עם מעולות .

היה אצלי במשרד איש מכלנית להגמה של ה T , ואז הלכתי וראיתי מה זה IPAQ - חבל על הזמן .

אני קניתי 3850 .

קנה מהסדרה החדשה 2200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Maphisto - make my laugh.

תמיד זו שאלת ה-$1000000

קבל ציטוט מפורום תפוז:

כל אדם המחליט לרכוש מחשב כף יד, ימצא עצמו תוך זמן קצר מתחבט בשאלה:

מה עדיף? פאלם או פוקט פי.סי.

פאלם

- -

יתרונות:

1. מדובר על מכשיר מאוד נפוץ שמשווק בארץ באופן מסודר. הרבה שנות ניסיון והרבה משתמשים. מערכת ההפעלה יציבה מאוד.

2. תמיכה בעברית - שתי חברות מרכזיות המפיצות עברית שרק הולכת ומשתפרת מגרסא לגרסא (כלנית והראל).

3. מקלדת - ניתן למצוא מקלדות מתקפלות לפאלם אשר תומכות בעברית.

4. עלות - פאלם טנגסטן E החדש , עולה החל ב1200 ש"ח כולל עברית, כולל מסך איכותי כמו במכשירי הפוקט פי.סי. המתקדמים ביותר. המחסור בחיבור סריאלי לא יפריע למשתמש הזוטר ויתכן שאף למתקדם. עם העליה במדרגות המחיר (שאינן גבוהות, יש לציין) ניתן לקבל מכשירים משוכללים יותר.

5. קל משקל ודק.

חסרונות:

1. תמיכה בכתיבת מסמכי וורד מחייבת רכישת תוכנה.

2. חלשים באופן סדרתי ביחס לIPAQ.

3. יכולות מולטימדיה ירודות יחסית במכשירים הזולים.

4. תאימות חלקית בלבד למערכת ההפעלה (שוב, יחסית ל-IPAQ).

5. המונח "עברית מלאה" קיבל פירוש חדש בכל הקשור למערכת ההפעלה גרסא 5: אין גרפיטי (הראל) וגם אם יש הוא מעורר גיחוך (כלנית).

PocketPC

- - - - -

יתרונות:

1. מדובר על מחשב זעיר (כולל מנהל קבצים ויכולות מולטימדיה).

2. תאימות מוחלטת למערכת ההפעלה .

3. ניתן להשתמש בו כדיסק .

4. מעבד חזק יותר מזה של פאלמים בעלויות זהות.

5. עד לפאלם זאייר 71 וה-1910, המסך היה איכותי יותר. כעת הם שווים ולעיתים קיימת עדיפות לפאלם.

6. מגיע עם רחב במיוחד, 64MB ומעלה.

7. בעבר היה יקר מאוד - המחיר ירד פלאים בדגמים האחרונים.

8. עד לטגנסטן T3, ל-IPAQ מסך גדול יותר.

חסרונות:

1. תמיכה לקויה בעברית. גם זו של איירון עדיין אינה מאפשרת עבודה מושלמת כמו בפאלמים עם גרסא 4.

2. אין מקלדת (חשוב במיוחד!!!) - ולכן לא רלוונטי לסטודנטים שמתכוונים להקליד. חשוב להדגיש שגם לא נראה בקרוב מקלדת - פניתי לאיירון ולPDAC ובשניהם הובהר לי שהפתרון הוא מקלדת אינפרא-אדום, הזוללת זמן באופן קיצוני.

3. חלשה יחסית למעבד - הדעות חלוקות. ניתן לומר שבגרסאות האחרונות משתווה לפאלם.

4. נמסר לי ע"י חבר כי קיימות נפילות רבות לעומת פאלם. - חשוב להדגיש כי מערכת ההפעלה מורכבת בהרבה ולכן כמות תקלות גבוהה יותר היא מובנת.

5. בד"כ כבד יותר מפאלם, עבה יותר מפאלם, אבל שוב, ההבדלים מצטמצמים ככל שמתקדמים בדגמים.

סיכום:

- - -

ל-IPAQ יש סטייל. אין ספק שמדובר במוצר איכותי ומשתלם. למי שצריך אחד כזה. המחיר הולך ויורד עם הזמן והתמיכה בעברית משתפרת.

ל-Palm יש יציבות, אמינות, תמיכה טובה יחסית בעברית, קל משקל ודק.

הראשון מתאים בעיקר למי שמחפש יישומי מולטימדיה בנסיעות ארוכות או ברכבת או לחילופין מי שמחפש משחקים ושעשועים כמו במחשב ביתי. כמו כן מי שצריך להזין אינפורמציה רבה באנגלית (בעזרת מקלדת חיצונית) וכמעט ואינו זקוק למקלדת עברית חיצונית. כמובן שמומלץ למשתמשי במחשב האישי.

השני מצטיין בתאימות לעברית ומתאים בעיקר לסטודנטים שמחפשים תחליף יעיל למחשב אשר ישמש אותם נאמנה. חשוב להדגיש כי התמיכה במסמכי וורד בפאלם היא דרך תוכנה נוספת שאינה חינמית, אך היא עולה באמינותה על התמיכה הבסיסית של פוקט פי.סי. (מדובר על QuickOffice 5.1). מקלדת חיצונית תומכת עברית קיימת בשוק. גם מחירו של הפאלם הולך ויורד והאפשרויות שהוא מציע עולות. הדגמים משתכללים ויוצאים לשוק בקצב מסחרר.

*בודאי שלא הזנתי את כל הפרטים שיש לי כאן. הכנסתי רק את מה שרלוונטי לאנשים שנמצאים במצב שלי ומחפשים מחשב כף יד טוב לצרכים סטודנטיאליים.

*אשמח לקבל תיקונים / הערות.

*את כל המידע הזה קיבלתי מכם - משתתפי הפורומים של פאלם ופוקט פיסי.

*רוב החסרונות של פאלם מול פוקט יסתיימו ביום בו תצא מערכת ההפעלה PALM OS6, המבוססת על BeOS המצויינת - ובמקביל תצא תמיכה אמיתית ומלאה בעברית. פוקט לעומתה, סוגרת את הפער בכל תחום התמיכה בעברית (בעיקר בגרפיטישל PDAC) בעוד פאלם (הראל וכלנית) צועדות לאחור.

בנוסף, תוכל לקרוא פה ביקורת השוואתית:

http://www.comp-talk.co.uk/Framesets/POS%20v%20PPC.htm

למרות שאין מסקנה נחרצת קבל את השורה התחתונה של כותב המאמר:

As for me? I think I'll stick with my PalmOne Tungsten|T3 for a while!

הבעיה של ה-PPC היא לא במכשיר, אלא במערכת ההפעלה! מסורבלת ולא אמינה.

וזו גולת הכותרת.

ציטוט מתוך הודעה בפורום פאלם, 3 סיבות להעדיף PALM על PPC:

1. מה קורה אחרי Hardreset

זה קורה לפעמים, אם תרצה או לא תרצה. בחן את התוצאות:

פאלם - סינכרון אחד של שלש דקות והפאלם חזר לתיקנו כאילו לא קרה כלום.

פוקט פי סי - תפנה לעצמך ערב אחד או שניים על מנת להתקין את כל התוכנות מחדש - במידה שיש לך אותם שמורות במקום כלשהוא או שלך תחפש את החברים שלך - במידה והם לא שמורות.

(האמור נכון על התוכנות בלבד ולא על קבצי הDATABASE)

2. מגוון של תוכנות יעילות וחינמיות

כן לפעמים אנו משתמשים גם בתוכנות שלא סופקו עם המכשיר בעת רכישתו.

פאלם - מגוון ענק של תוכנות וחלק נכבד מהם חינמיותץ גם אם ראית אצל חבר בפאלם תוכנה שמצאה חן בעיניך אתה יכול להעביר אותה אליך בקלות על ידי BEAM.

פוקט פי סי - מגוון התוכנות העומד לרשותך הוא קטן בצורה משמעותית (אביא דוגמא אחת: אין... אני חוזר על המילה... אין תוכנה בפוקט פי סי שמהווה תחרות למסד נתונים יעיל כמו Smartlist To Go) וכמעט שלא בנמצא תוכנות חינמיות. אתרי המכילים תוכנות חינמיות יש בהם בקושי כמה מאות תוכנות ואלו שבתשלום עולים הון יחסית למחירי התוכנות לפאלם.

בנוסף - אם ראית תוכנה יעילה אצל חבר בPPC לא תוכל להעביר אותה בשידור. להתקין אותה אצלך זה כמו להתקין 2003 בPC בבית.

3. סבלנות... אדוני... סבלנות...

לי אישית יש ספר טלפונים עם 1150 רשומות. חיפוש בספר טלפונים לפי שם משפחה לוקח לפאלם כמה שברירי שניה. בפוקט אתה צריך להעזר בסבלנות... שכן הפוקט מחפש... Please Wait... Wait... Wait

וזה לא בדיחה... מדובר בפוקט עם מעבד של 400 MHZ, בTT3 הייתי כבר עובר מזמן לאפליקציה הבאה... וכל זה קורה אחרי שהקשת שמונה (כן לא טעיתי... כל בעלי הפוקט מוזמנים לספור) הקשות עד שהגעתי לנקודה בה הוא מחפש שם. בפאלם זה היה קורה אחרי שני לחיצות - ובטונגסטן רק ע"י שימוש במקש הניווט המרכזי.

זה נשמע לא אמין אך אני מזמין כל בעל פוקט לשבת מולי ולשלוף מספר טלפון מספר הטלפונים.

אם כבר בחרת בפוקט פיסי, להלן כמה המלצות:

אל תתפשר על כמות הזיכרון - קח בחשבון כי נפחי התוכנות בפוקט הם בערך פי שלשה מהנפח בפאלם. בנוסף אתה צריך שטח פנוי בו יוכלו להיפתח התוכנות (ריבוי משימות).

חפש מכשיר עם שטח פנוי לשימוש בFile Srote - שטח זה יכול לשמש אותך להתקנות תוכנות שלא ימחקו במקרה של הרד ריסט.

אל תמכור את הפאלם - אתה עלול לחזור אליו מאוד מהר וחבל למכור מכשיר כדי לרכוש אחד אחר מיד אחריו.

דבר אחד הפוקט פיסי לוקח בגדול - מסך הTODAY. לא יעזור כלום אני מאוהב במסך השימושי והיעיל הזה.

נכון שמצאתי משהו דומה גם לפאלם - אך זה לשרשור חדש שאני אפתח מיד.

ראיתי הרבה דיונים על זה בפורומים שונים, הויכוח הזה הוא נצחי.

לא אפתח על זה דיון משום שלדעתי הוא מוצה עד תום בציטוטים שהבאתי כאן ובהשוואות המצורפות.

בכל אופן בהצלחה בבחירה.

;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, תקנה את ה-TE בעיניים עצומות.

אם אתה רוצה עוד חוות-דעת מקצועיות מבעלי נסיון תשאל בפורומים של תפוז:

פורום פאלם:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?id=92

פורום פוקט PC:

http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=351

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...