מבקש המלצה למצלמה דיגיטלית ב 3000 ש"ח - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש המלצה למצלמה דיגיטלית ב 3000 ש"ח

PhotoMania

Recommended Posts

שלום לכולם ,

בשבועות האחרונים אני עוסק לא מעט בחיפוש אחר דיגיטלית טובה שתשרת אותי בשנים הבאות.

מבחינתי חשוב מאוד איכות המצלמה ( שלא תהיה פלסטיקית..) אחרי הכל אני לא מתכוון לקנות כל שנה שנתיים.

ישנם עוד כמה מאפיינים שאני מעדיף שיהיו אבל אם לא ניתן את כולם אז אנסה להתפשר על אחד או שניים..

1. שתתמוך בסוללות אצבע בנוסף לסוללת הליטיום הראשית.

2. מסך LCD לא קטן מדי ( רצוי 1.8 ולא 1.5 )

3. שלא תהיה כבדה ומסורבלת מדי ( לדוגמא ה S-7000 של FUGI ) שלפי מה שראיתי שוקלת יותר לעומת המתחרות.

4. פוקוס גדול כמה שאפשר.

רציתי את חוות דעתכם לגבי כמה מצלמות אותן אני שוקל לקנות שנכנסות בתקציב שלי.

1. OLYMPUS - 5060

2. NIKON- 5400 - עולה מעט יותר ( 200-300 ש"ח )

3. CANON S-1 זום מעולה ! אבל מעט מאכזב שהיא רק 3 מגה פיקסל. האם זה משמעותי לעומת המתחרות שלהן 4 מגה ויותר ?

זהו בעיקרון - ישנן עוד 2-3 מצלמות שמאוד התרשמתי מהן לטובה שזולות בכמה מאות שקלים . אם אחת מהן תתאים לי יותר אז אני בכלל יהיה מאושר -

1 . OLYMPUS - 5050 הדגם הקודם ל 5060 שהבנתי שהיה מוצלח מאוד. מטריד אותי רק שהיא נכנסה לשוק לפני שנתיים כבר..

2. CANON IXUS -S500 הדגם החדש שמחליף את ה 400 המצויינת.

3. OLYMPUS C-750 או C-765 שעולות בעצם אותו דבר. לא ממש הבנתי את ההבדלים ביניהן.

תודה רבה לכל העוזרים.

חשוב לציין שהמצלמה חייבת להיות חדשה. אני לא מתכוון לקנות מחודשת , תצוגה וכו'..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. שתתמוך בסוללות אצבע בנוסף לסוללת הליטיום הראשית.

חוץ מה-Ricoh Caplio GX החדשה, אין חיה כזאת. תצטרך להחליט - או אצבע, או ליתיום.

4. פוקוס גדול כמה שאפשר.

אני מכיר "פוקוס מהיר/מדוייק" ו"זום גדול", אבל מה זה "פוקוס גדול"?

1. OLYMPUS - 5060

יש לי אותה והיא מצויינת, אבל התפריטים שלה מעצבנים. כדאי שתשחק איתה קצת לפני שאתה קונה.

2. NIKON- 5400 - עולה מעט יותר ( 200-300 ש"ח )

מצלמה איטית ומיושנת בהשוואה ל-5060.

3. CANON S-1 זום מעולה ! אבל מעט מאכזב שהיא רק 3 מגה פיקסל. האם זה משמעותי לעומת המתחרות שלהן 4 מגה ויותר ?

חוץ מה-3 מגהפיקסל, המגבלה הכי בולטת שלה היא הזום שמתחיל רק מ-38mm. הייתי פוסל אותה על הסף רק בגלל זה. במחיר שלה אפשר למצוא מצלמות עם 5 מגהפיקסל, עדשה יותר רחבה ואפשרות לפלאש חיצוני.

1 . OLYMPUS - 5050 הדגם הקודם ל 5060 שהבנתי שהיה מוצלח מאוד. מטריד אותי רק שהיא נכנסה לשוק לפני שנתיים כבר..

מצלמה מעולה, אבל עם אותם תפריטים מעצבנים, עם עדשה פחות רחבה ועם זמני תגובה קצת פחות טובים. אם התקציב שלך לא משאיר מקום לכרטיס בגודל נורמלי, תוכל ללכת על ה-5050 וישאר לך אולי מספיק כסף לקנות אחד.

2. CANON IXUS -S500 הדגם החדש שמחליף את ה 400 המצויינת.

חוץ מהקומפקטיות והמראה ה-S500 היא מאוד סתמית. יש הרבה דגמים מוצלחים יותר.

3. OLYMPUS C-750 או C-765 שעולות בעצם אותו דבר. לא ממש הבנתי את ההבדלים ביניהן.

ה-7xx הרבה פחות מסיביות מה-5050/5060, הזום שלהן אמנם גדול, אבל לא מספיק רחב והן משתמשות בכרטיסי xD יקרים. ל-750 יש אפשרות לפלאש חיצוני, ל-765 יש מסך גדול יותר וצילום ווידאו יותר איכותי. זה לא משנה הרבה, ה-50x0 הרבה יותר מוצלחות. בתקציב שלך הייתי הולך על אחת משתי אלה, או על ה-GX עם כרטיס גדול (אם הייתי מצליח להשיג אותה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחירי כ.זיכרון:

כרטיס CF ל-5060\5050 : 256MB עולה כ-250 ש"ח (Sandisk).

כרטיס SD ל-FZ10 : גודל 256MB עולה החל מ-330 ש"ח.

מחירי המצלמות:

5050 - עולה כ-2500 ש"ח

5060 - עולה כ-3000 ש"ח

FZ10 - עולה כ-3000 ש"ח [ב-camera-eilat].

מבחינת איכות האולימפוס, ואם אתה מחפש זום גדול (כנראה לזה התכוונת כאשר רשמת "פוקוס גדול") אז ה-FZ10 לוקחת.

תזכור שצריך לכלול גם נטענות למצלמה (+מטען). (סיבובות 200 ש"ח)

אם תחליט לקחת את ה-5050, תוכל לצרף אליה כרטיס 512MB גדול שעולה כ-470 ש"ח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מכיר "פוקוס מהיר/מדוייק" ו"זום גדול", אבל מה זה "פוקוס גדול"?

התבלבלתי..  :D התכוונתי כמובן לפוקוס מדוייק וזום גדול.

בעקבות שיחה שעשיתי אתמול עם קרוב משפחה שלי שהוא פריק עצבני וגם עובד בתחום הזה הדברים קצת השתנו..

בכל מקרה את הפנסוניק את פוסל כי היא לא מתאימה למטרות שלי. החלטתי להתפשר על זום גדול למטרת הגודל והמשקל..

לגבי ה 5050 ו 5060 זו אופצייה אבל 2 בעיות מטרידות אותי איתן. הראשונה היא אמינותם של נותני האחריות שהבנתי שהם נוראיים.

במיוחד זה חשוב לי כי שמעתי לא מעט בעיות שהיו לאנשים עם המצלמות הללו ואמרו לי להתרחק מהן כמו מאש למרות שהן מדהימות.

הבעייה השנייה שמטרידה אותי קצת שהיא כבדה ( נכון לגבי ה 5050 ו 5060 ) שאני משווה אותן למשל ל CANON S-500 או ל V-1

מהבחינה הזאת ההבדל עצום. ומה שבסופו של דבר חשוב לי זה האיכות תמונה. בעדשת carl ziess של אתה לא יכול לטעות כמו שאומרים..

אז לפי המלצות שאני קיבלתי בתחום של עד 3000 שקל ה V-1 לוקחת בסופו של עניין כשמחברים את כל הפלוסים והמינוסים למטרות שלי.

שוב.. אני לא אומר שהיא טובה יותר מהמתחרות אלא מתאימה יותר לצרכים שלי. 2900 שקל ( אחרי 256 נוסף ) אני חושב שאני אהיה מרוצה.

תודה. ואני מקווה לא להתאכזב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעדשת carl ziess של אתה לא יכול לטעות כמו שאומרים..

שטויות רשמת....אז זהו שלא אומרים.

V1 ?  ::) טוב....

חסרונות בסוני שאני רואה:

מאקרו - 10cm

פלאש - popup, לפעמים הוא מאחר/מקדים וכמו כן "מצבי" מעטים.

מהירות תריס - 1/2000 בלבד

כרטיסי - יקרים ורק למצלמות , לעומת ה-CF שנתמך ע"י רוב המצלמות

מסך - 1.5'' שזה קטן מאד, לעומת 1.8'' באולימפוסים ואף 2'' בפנסוניק.

ביקורת מעמיקה- Sony Cybershot DSC-V1

בעיקרון ה-V1 לא רעה, אבל האולימפוס יותר טובה.

הייתי לוקח 5050+512MB :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה שטויות ?! כל הביקורות שיש באינטרנט ( לפחות 4 שאני קראתי ) לא מקצועיות ?

העדשה של היא העדשה הכי טובה בעולם ואני נוטה להאמין לזה. אני לא אומר שהעדשה של ה 5050 לא טובה אבל אני בטוח שהיא

לא טובה יותר מהסוני. אני מסכים איתך שבחלק מהדברים ה 5050 יותר מקצועית ( עדשה רחבה , מאקרו וכו' ) אבל אלו דברים שאני יוכל

להתמודד איתם . אבל אמינות וטכנולוגייה כמו שיש לסוני לאולימפוס יש עוד מה ללמוד. ובטח כאשר המצלמות האלה נוטות להתקלקל לא מעט..

הייתי שולח לך לינק של פורום דיגיטליות שאתמול הייתי בו אבל אני צריך לחפש.. לא אחד ולא שניים אני מדבר על עשרות אנשים שמאוכזבים קשות

מהאולימפוס 5060 ו 5050 כאחד. נוטות להתקלקל ולך תחפש את האחריות שלך אחרכך.. שולחים את המצלמה לחודש לגרמנייה ותקווה לטוב.

אחרי כל זה שאני עושה אחד ועוד אחד. מתאימה לי יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כתבתי כאן קודם על ה-5050 מול ה-V1:?

יש לה כמה יתרונות משמעותיים על הסוני:

1. צמצמים הרבה יותר פתוחים (1.8-2.6 מול 2.8-4.0). שימושי מאוד במקומות חשוכים.

2. מדידת אור מולטי-ספוט.

3. כרטיסי Compact Flash זולים במקום Memory Stick יקרים וקיניינים.

4. פורמט RAW

5. מסך LCD מסתובב

6. אצבע (מספיקות ל-380 תמונות במקום סוללת הליתיום הקיניינית של שמספיקה רק ל-270)

אם אחרי כל הדברים האלה אתה בכל זאת מעדיף את הסוני, אז נשאר לי להצטרף ל-Chevy ולאחל לך שתתחדש :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...