צריבת\קריאת דיסקי DVD דו-שכבתיים - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריבת\קריאת דיסקי DVD דו-שכבתיים

Arziv

Recommended Posts

שלום חבר'ס

יש לי מס' שאלות אליכם:

1. האם לפלקסטור יש צורב דו שכבתי?

2. אם כן, שווה לקנות אותו, אם לא, איזה כן שווה לקנות (צורב דו-שכבתי)?

3. האם כל כונן קורא דיסק שכתובות עליו 2 שכבות?

תודה רבה לעוזרים :-*

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע בקשר לשתי השאלות הראשונות אבל בקשר לשאלה השלישית אני משער שכן . מהסיבה הפשוטה שכמעט כל כונני הדי וי די קוראים בדי יו די ואם תסתכל תראה שחלק מהם הם מעל 7 גי'גה - כלומר דו שכבתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא נכון.

הדי וי די הדו שכבתיים המקוריים מוטבעים ולא נצרבים, כמו שמוסבר בתרד "כמה שאלות בקשר לצורבי DVD".

הדי וי די הרב שכבתיים לא נפוצים כרגע, ולכן אין הרבה פרטים בנוגע לתמיכה של כוננים בהם, ולאיכות הצורבים.

לכן מומלץ לחכות עם קניית צורב ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום חבר'ס

יש לי מס' שאלות אליכם:

1. האם לפלקסטור יש צורב דו שכבתי?

2. אם כן, שווה לקנות אותו, אם לא, איזה כן שווה לקנות (צורב דו-שכבתי)?

3. האם כל כונן קורא דיסק שכתובות עליו 2 שכבות?

תודה רבה לעוזרים  :-*

1+2) לא לפלקסטור עדיין אין צורב דו שכבתי (DL). אבל בקרוב יהיה. לא ממש שווה לקנות פלקסטור כי הוא עולה כפול מצורבים מצויינים אחרים ( NEC, , PIONEER)

3) בד"כ כן, אבל לא בהכרח.

הצורבים בד"כ כן (גם אם אינם יכולים לצרוב DL הם מסוגלים לקרוא DL).

הכוננים לא תמיד (תלוי במודל וב FIRMWARE).

הנגנים - בד"כ כן אם יש תאימות ל +R (כי ה DL היום כולם +R).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצורב היחידי שמוצע למכירה ושיכול לצרוב שיכבה כפולה (Dual Layer) הוא של DRU-700A

מדיות ריקות לDL עדיין אין בשוק (8.5GB).

סבלנות  :)

הגיע ה NEC2510. גם הוא DL - יש ב KSP

4120B של מגיע בחודש הבא.

מדיות DL במחירים סבירים - יקח הרבה זמן, אבל אם כבר קונים אז עדיף גם תמיכה ב DL

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה נכון,והוא גם ממש זול.

אבל ממש מומלץ לחכות,סתם טיפשות לקנות מאחר שאין דיסקים ריקים של 8.5GB

וגם עדיף שהמהירות תתקדם...לצרוב 8.5GB על 2.4X זה סיוט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה נכון,והוא גם ממש זול.

אבל ממש מומלץ לחכות,סתם טיפשות לקנות מאחר שאין דיסקים ריקים של 8.5GB

וגם עדיף שהמהירות תתקדם...לצרוב 8.5GB על 2.4X זה סיוט.

תמיד עדיף לחכות, אבל השאלה כמה.

DL במהירות X4 - הרבה מאוד זמן עד שיהיה דיסקים במחיר סביר. עד אז בטח תחליף את הצורב. אין אפילו באופק צורבים של DL X4. שמעתי רק ש מתכוונים להוציא אחד בסוף השנה\תחילת שנה הבאה, אבל עד שיהיו מדיות

X16 - לא כזה הבדל מ X12. ועד שתהיינה מדיות במחיר סביר של X16............................... שנים

אני חושב ש DL X2.4 ומהירות של X12 זו קניה לא רעה. האמת גם X8 עם DLX2.4 זו קניה לא רעה. היום מדיות של X8 עולות 30 שקל (X8 אמיתי לא WRITE STTRATEGY). אני חושב שזה מספיק.

מה שבטוח, כדאי לקנות עם DL לא רק בגלל ה DL אלא שזה אומר עין יותר מדוייקת וב החדש למשל גם ציפים אחרים וכו'....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק,אני חושב שהטכנולוגיה הזאת גם ככה היא לקראת מיצוי.

סוף שנה הבאה יתחילו להוציא מבוססים על כחול (מי ינצח bluray או HDDVD עדיין לא סגור 100 אחוז),וזה יגרום לצורבי הDVD שאנחנו משתמשים היום להראות כמו פטיפון לקומפקט-דיסק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סוף שנה הבאה יתחילו להוציא מבוססים על כחול (מי ינצח bluray או HDDVD עדיין לא סגור 100 אחוז),וזה יגרום לצורבי הDVD שאנחנו משתמשים היום להראות כמו פטיפון לקומפקט-דיסק.

אני לא בטוח שעוד שנה אבל בכל מקרה בהחלט הזמן הקרוב הוא הזמן הנכון לשלם עבור DL ולהנות מהטכנולוגיה עד שתתחלף. להערכתי זה יקח לפחות שנתיים ואפילו יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מבלבל, אין כזה דבר HD .

יש כרגע שני פורמטים של לייזר כחולה, אחד של סוני ועוד חברה והשני של ועוד חברה, מי ינצח זאת השאלה (כנראה , עקב נפח גדול יותר על דיסק).

HD- אומר, דיסק ברזולוציה גבוהה, שהבלו ריי זה הבסיס לטכנולוגיה הזאת.

ולפטיפון הישן, עדיין יש כמה יתרונות על הסידי (וגם על הDVD)... אבל זה כבר דיון אחר :)

אגב, אני גם ברעיון של לחכות קצת שיגיעו צורבי DL מהירים יותר, אבל אין שום טעם לחכות לBlueRay, ייקח לפחות מספר שנים עד שהוא ייכנס לשוק חזק וגם אז אם תרצה למשל לצרוב סרט לצפות בdvd הביתי לא תוכל כי זה פורמט שונה לחלוטין.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאתה טועה סקורפי,ישנם 2 פורומים של חברות שרוצות להוציא שני דברים כמעט שונים,אחד זה ה bluray וגם כולנו מעדיפים את הטכנולוגיה הזאת (50GB על דיסק פףףףף),והפורום השני עד כמה שאני זוכר נכון, מתעקש על HDDVD (ולפי איך שזה נראה ביינתיים זה הולך לזכות) (30GB על דיסק).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא טועה, בדוק שוב את המידע שלך.

יש שני פורומים שרוצים להשתמש בבלוריי לדור הבא אבל בווריאציה קטנה, ואני מצטט את רומן מפורום אודיו וקולנוע ביתי בתפוז:

אני יודע שטושיבה ו-NEC מוציאים מדיה מבוססת לייזר כחול הנקראת AOD שאמורה להכיל 18GB לשכבה ואולי בעתיד 36GB לשתי שכבות.

המדיה הזו תהיה הבסיס ל-HD-DVD.

ויש את של (ופיליפס) שמכיל 27GB ו-54GB לשתי שכבות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נעשה קצת סדר.

1) טושיבה ו NEC מציעות בלו-לייזר DVD שיאפשר יותר מידע על דיסק אחד (15 שכבה אחת ו 30 DL לקריאה, 20 ו 40 לשכתוב). היתרון: אותה טכנולוגית ייצור לדיסק - לא צריך מפעלים חדשים. החסרון: רק טושיבה ו NEC

http://www.nec.co.jp/press/en/0208/2901.html

2) היטאצי, LG, מטסושיטה, פיוניר, פיליפס, סמסונג, שרפ,סוני, טומפסון - מציעות בלו-ריי. עד 27 על שכבה אחת, ומעל 50 על שתי שכבות. היתרון: 9 הענקים! החסרון: צריך מפעלי יצור חדשים ויקח זמן.

http://www.pioneer.co.jp/press/release92.html

3) וורנר ברוס מציעים HD DVD9 . הרעיון - כווץ. החסרון: כווץ ויכול להכיל עד 4.7 על שכבה אחת. היתרון: שלא דורש שינויים רבים בתהליכי היצור. משתמש בלייזר האדום הרגיל.

4) יצרנים סינים מציעים EVD. דומה לוורנר ברוס אבל פורמט הכווץ אחר.

כל הפורמטים מאפשרים פיתוח של נגני שיעבדו גם עם ה הישנים

המושג HD או HIGH DEFINITION משמעותו רזולוציה יותר גבוהה. היום הרזולוציה היא 704X576(תלוי אם PAL או NTSC).

ב HD (יחליף את ה PAL וה NTSC). הרזולוציה היא 1280X720 או 1920X1090' ,תלוי בתקן. כמובן שרזולוציה יותר גבוהה דורשת דיסק שיכול להכיל יותר מידע ולכן כל הדיבורים. דרך אגב חברים שלי ראו בטלוייזיה של HD ואמרו שזה נראה פשוט מדהים. כדי לקבל 16:9 בשיטות הקיימות צריך "למתוח" את התמונה. זה לא הסיפור ב HD.

המלחמה על הפורמטים בעיצומה (בעיקר השניים הראשונים). הסיבה: כל מי שמשתמש בטכנולוגיה צריך לשלם הרבה % לממציא ולאורך זמן. הבלו-לייזר היא הטכנולוגיה הטובה יותר (אין כמעט שינויים בתהליכי הייצור). הבלו-ריי כנראה תנצח כי במלחמה בד"כ מנצחים החזקים (שימו לב לשמות). אבל, אף פעם אי אפשר לדעת. בכל מקרה כולנו נרוויח.

דרך אגב, שום אינה סגורה. תקנים חדשים נולדים ותקנים קיימים משתנים ולא בטוח מה יתקבל בסוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...