צריך עזרה עם הcanon A80 שאלה על פיקוס על עצם - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך עזרה עם הcanon A80 שאלה על פיקוס על עצם

talmAn

Recommended Posts

יש לי את ה canon A80.

ואני רוצה לצלם תמונה מסויימת אני רוצה

לפקס על עצם מסויים נגיד על כדור

אני רוצה שהכדור יצא חד וכל הרקע מטושטש כזה

שהפוקוס או מה שצריך יהייה על הכדור

ואז הכדור יצא חד התמונה והרקע מטוטש

איך אני עושה את זה עם הcanon A80??

תודה רבה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להשתמש במפתח גבוהה - F/2.8, אם תשתמש במפתח נמוך הרקע יהיה טיפה יותר חד אך תזדקק מהירות תריס נמוכה יותר.

ופוקוס ידני מכוון למרחק בין המצלמה לעצם שאתה מצלם.

תעביר למצב - Av.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה צריך להשתמש במפתח גבוהה - F/2.8, אם תשתמש במפתח נמוך הרקע יהיה טיפה יותר חד אך תזדקק מהירות תריס נמוכה יותר.

ופוקוס ידני מכוון למרחק בין המצלמה לעצם שאתה מצלם.

תעביר למצב - Av.

אאה תודה )

אי אפשר לעשות את זה במצ אוטומטי?! רק ידני?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן בטח שאפשר!  ;D

הצמצם קובע את כמות האור שניכנסת, ומהירות התריס קובעת את זמן החשיפה (כמה אור יכנס לתמונה) בהתאם לצמצם הניבחר...

דוגמא: תחשוב שאתה נימצא בחוץ בשעת צהריים ויש דיי הרבה אור (מהסוג הזה שכשאתה יוצא מהבית ואתה מסתנוור מהאור שיש בחוץ), אם לדוגמה בחרת לצלם בצמצם 2.8 שנחשב לצמצם פתוח, אז אתה צריך לצלם במהירויות גבוהות,

1/500 או אפילו 1000/1... צריך להתאים בין הצמצם למהירות בהתאם לתאורה שבה אתה רוצה לצלם אובייקט מסוים ככה שהתמונה שלך לא תיצא בהירה מידי עקב חשיפת חסר (צילום במהירות איטית=לא ניכנס מספיק אור לתמונה) ושלא תהיה כהה מידי (צילום במהירות נמוכה=ניכנס יותר מידי אור לתמונה)

יש מבין?? אם כן ואם לא תירשום לי פה בכל זאת אני יעקוב אחרי זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בערך, על רגל אחת הבנתי שזה היחס בין זמן החשיפה לכמות האור הנקלטת, עכשיו או שאתה צריך חוש ממש טוב להתאמה שכזו או שיש דרך לקבוע את היחס הזה ! איך זה מתבצע ? :)

בד"כ שני האלמנטים מסתנכרנים אוטומאטית לא ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון לא אמור להיות לך חוש בשביל לדעת איזה מהירות ואיזה צמצם יתאימו לתאורה שאתה נימצא בה, יש לך מד אור שמובנה בתוך המצלמה שהוא אומר לך איזה מהירות תתאים לאיזה צמצם ואיזה צמצם יתאים לאיזו מהירות 8)

ככה שגם אם יש לך דיגיטלית ואתה תיראה שהמספרים הם אדומים (או צבע אחר חוץ מלבן, ככה זה בד"כ) זה אומר שהכיוון של הצמצם והמהירות לא מתאים לסוג התאורה שאתה נימצא בה :)

אה ועוד משהו, כל כמה ס"מ שתזיז את העדשה כבר משתנה התאורה, התאורה לא קבועה באותו חדר, יש לך יותר אור במקום אחד ופחות אור במקום אחר, אז זה אומר שכל רגע תצטרך להוסיף אור ולהוריד מהירות או לשחק עם הצמצם והמהירויות בהתאם כל רגע, אז במקום שתעשה את זה עשו לנו חיים קלים ;D ,המציאו בשבילנו את הצילום האוטומטי שבו המצלמה קובעת בעצמה איזה מהירות ואיזה צמצם מתאימים לפי דעתה לתאורה מסויימת...

פשיוו... עכשיו הבנת אותי?? גם אם לא תירשום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...