חדש בצריבת DVD זקוק למדריך והמלצות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדש בצריבת DVD זקוק למדריך והמלצות

tzahi04

Recommended Posts

שלום לכולם. לפני מספר ימים קניתי מחשב חדש כולל צורב NEC 2500A X8.

המטרות הן:

1. צריבה רגילה של מידע (קבצים רגילים) על דיסקים רגילים ודיסקים 4.7

2. המרה מסרטי DIVX-AVI לפורמט DVD

3. צירוף כתוביות עברית לפורמט שיהיו מובנות עליו

עם אילו תוכנות הכי מומלץ לעשות את כל זה וכיצד ?

ואם תוכלו לתת קישור למדריכים בנושא אשמח לראות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכולם. לפני מספר ימים קניתי מחשב חדש כולל צורב NEC DVD 2500A X8.

המטרות הן:

1. צריבה רגילה של מידע (קבצים רגילים) על דיסקים רגילים ודיסקים DVD 4.7

2. המרה מסרטי DIVX-AVI לפורמט DVD

3. צירוף כתוביות עברית לפורמט DVD שיהיו מובנות עליו

עם אילו תוכנות הכי מומלץ לעשות את כל זה וכיצד ?

ואם תוכלו לתת קישור למדריכים בנושא אשמח לראות

בגדול כי אני ממש חייב ללכת:

1) כמו שאתה צורב לצורב רגיל עם נירו למשל, רק שתשים לב שבחלון של הצורב מופיע ה NEC.

2) המרה מ DIVX:

תוריד תכנה שנקראת DVD2SVCD. היא באה עם הרבה תוספות ביחד אז תראה שאתה מוריד את הורסיה כולל התוספות. התוכנה הזו תהפוך את ה AVI ל MPEG שזה כבר כמעט DVD. היא גם תוסיף לתמיד את התרגום על הסרט (בתנאי שהתרגום מסונכרן).

http://www.dvd2dvd.org/

בשביל שהתכנה תעבוד אתה חייב גם ENCODER. ה ENCODER הטוב ביותר ל PAL הוא TMPEnc. יש ורסיה חינמית מוגבלת ואתה יכול לקנות ורסיה שנקראת פלוס שלא מוגבלת.

אחרי שהסרט מוכן כמעט, תראה אותו ותשים לב שהתרגום והקולות מסונכרנים אבל לא ב MEDIA PLAYER. הכי טוב זה לראות את הסרט בתוכנות שנועדו לצפיה ב DVD כמו למשל WINDVD.

אם הכל בסדר מגיע השלב האחרון שבו אתה צריך להפוך את הסרט ממש ל DVD. בשביל זה אתה צריך תכנת AUTHOURING למשל כמו TMPGENCDVDAUTHOR או DVDLAB או כל תכנה אחרת שאתה יכול לקנות.

התכנה הזאת תקח את קובץ ה MPG ותוכל לצרף לה גם קובץ סאונד (ולא נכנס לקידוד חמישה ערוצים) ותוכל ייצר תפריטים , פרקים ועוד מגוון של דברים (תלוי בתכנה שתקנה). לאחר עיבוד מסויים היא תהפוך את הסרט ל DVD ממש ואת ה DVD הזה תוכל צרוב עם תכנת צריבה כמו למשל הנירו.

אתר מצוין KמדריכHם

http://www.doom9.org/

זו השיטה הכי פשוטה. ה DVD2SVCD עושה את רוב העבודה. קרא את המדריכים בעיון. אם הסרט בPAL תשאיר אותו ב PAL ואם הסרט ב NTSC תשאיר אותו ב NTSC אחרת אתה תתחיל להסתבך בחלק מהסרטים עם בעיות סינכרון. גם את זה אפשר לפתור אבל לא עכשיו.

תוריד את התוכנות, תקרא בעיון את המדריכים ואם יהיו לך עוד שאלות תשאל ואני מקווה שאוכל לענות.

בכלל לא חבל.

אתה יכול לעדכן את הFirmwire של הכונן שלך והוא יהפוך לDual Layer.

היינו שם כבר כל כך הרבה פעמים.

רק שיגיעו DL לשוק ורק שהם יהיו במחיר זול ותרצה להשתמש בהם אז תכנס לבדיקת האפשרות ל FW פרוץ של DL. עד אז וכדי לשמור על האחריות שלך, אל תשחק עם זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קצת בילבלת אותי, אם התוכנה הופכת לVCD אז זה לא איכות של פורמט DVD

אתה אומר שאחרי שאני ממיר לVCD אני ממיר לפורמט אז אני בעצם הורס את האיכות שלו

התוכנה DVD2SVCD שואלת אותי מה אני רוצה - AVI TO SVCD או AVI TO או AVI TO VCD,

מה לבחור ?? והאם ניתן לדלג על השלב האחרון של הAUTHOURING ? הDVD לא יקרא את הסרט בלעדיו?

האם עליי להתקין : ASPI drivers ? ניסיתי להתקין את זה וזה אומר לי שהוא לא מותקן טוב..

בינתיים מצאתי את אלה:

המרת AVI ל-SVCD המדריך המלא

http://www.fresh.co.il/dcforum/AVEditing/2069.html

מדריך המרת סרט DIVX ל DVD

http://nanaforum.tripod.com/dvix2dvd.htm

אולי מישהו מכיר מדריך יותר קצר ופשוט בעברית ? הכל מתבלבל לי :( אני לא יודע לאיזה מדריך ללכת כי בכולם רשום להשתמש בתוכנה VIRTUALTUB כדי להוסיף תרגום וכדי להפריד את פס הקול מהסרט על מנת שלא ישתבש בהמרה,

ואתה רשמת שהתוכנה הזאת מוסיפה את התירגום לבד ולא רשמת שצריך להפריד בין פס הקול לסרט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ASPI - תשובה למטה. תתחיל משם.

DVD2SVCD

לא אמרתי שהתוכנה הופכת ל VCD. אמרתי שהיא הופכת ל MPEG אבל כזה שמתאים ברזולוציה ובביט רייט ל DVD ולא ל VCD או SVCD.

קודם כל לא יעזור לך, עד שלא תתחיל לעבוד לא תלמד. אם אני אשב לכתוב עכשיו משהו מאוד מפורט בעברית אז עם מגבלת הזמן שלי תצטרך לחכות הרבה זמן.

שוב בגדול, תעבור לשונית לשונית לפי הסדר הבא. אני אנסה להדגיש את הדברים החשובים. אני מניח שהתקנת את התוכנה וכל התוספות + TMPGENC.

לשונית MISC:

תגדיר AVI ל DVD ותקבע את ה OUTPUT DIRECTORY.

תבחר DVD2SVCD LEVEL כ ADVANCED.

CONVERSION:

תפתח את הסרט שאתה רוצה להפוך ל DVD.

ברירת המחדל של ה ASPECT RATIO היא 4:3. אם הסרט קרוב יותר ל 4:3 תשאיר 4:3. אם קרוב יותר ל 16:9, תשנה ל 16:9. יש אפשרות לראות את היחס של הסרט בעזרת תוכנה הנקראת GSPOT אבל אני מציע לך במקום להסתבך, ללחוץ על ה GO ובתוך התפריט שנפתח לבחור את PREVIEW ולראות באיזה משני היחסים הסרט שלך נראה הכי טוב.

FINALIZE:

תשאיר הכל ריק.

CD IMAGE:

תסמן  NO IMAGE

AUDIO:

AUDIO 1 BIRATE. בפורמט DVD זה 384 אבל ברוב המקרים 256 זה מעל ומעבר. 384 פשוט תופס יותר מקום על  הדיסק.

AUTODETECT AZID GAIN תסמן.

OUTPUT MODE  תבחר  STEREO

FRAME SERVER:

אל תגע. רק תוודא שזה על DVD  בחלון של ה RESIZE TO.

BITRATE:

תבחר DVD -R שזה 4464. אל תגע בשום דבר אחר.

ENCODER:

תבחר TMPGENC

RATE CONTROL MODE = CONSTANT QUALITY

MOTION SEARCH PRECISION=MOTION ESTIMATE SEARCH

תסמן למטה משמאל את USE FIXED CQ VALUE

תבחר ב FIXED CQ VALUE את הערך 85 (זה בד"כ בסדר).

תלחץ על החלונית של ADV. SET. ותשים לב ש NO MOTION SEARCH FOR...... לא מסומן . USE FLOATING POINT DCT כן מסומן וכל האופציות מצד ימין מסומנות.

MATRIX:

אל תגע

PULLDOWN:

אל תיגע

MULTIPLEXER:

כנס ל ADVANCED SETTING ויפתח לך חלון.

בחלון בתוך המסגרת של PROGRAM SREAM TYOE תסמן DVD ותלחץ פעמיים עם העכבר על DVD (כך תקבל את ברירות המחדל שבד"כ עובדות).

SUBTITLES:

סמן את RIP SUBTITLES ובחר PERMANENT SUBTITLES.

בצד שמאל בחר SUBTITLE LANG 1=HEBREW

לך לצד ימין למטה ובחר את צבע התרגום וגודל וסוג הפונט. אני אוהב צבע צהוב ו ARIAL 22.

תחזור ללשונית CONVERSION:

תלחץ על GO ותבחר מהתפריט ADD EXTERNAL SUBTITLE STREAMS .

תעלה את קובץ התרגום הרלוונטי.

תלחץ שוב על PREVIEW ותסמן בצד שאל למטה את SHOW EXTERNAL SUB. תסתכל אם בפונט והצבע מוצאים חן בעיניך. אם לא תחזור ללשונית SUBTILTLES ותשנה כרצונך.

אם כן, אז הגיע הרגע הגדול, בחר GO ו START CONVERSION.

הוא יעלה מסך עם התרגום ויבקש OK. תלחץ על OK ותן לו לעבוד בשקט כמה שעות.

אחרי כמה שעות יהיה לך קובץ MPG במחיצה שבחרת בהתחלה (או שניים).

כשתגמור את כל הפרוצדורה, תנגן את ה MPG  בתוכנת צפיה ב DVD ותחזור אלי. משם נמשיך.

שים לב:

אני מניח שהתוכנות מותקנות כמו שצריך, שהסרט תקין ושהתרגום מסונכרן לסרט.

אל תשנה שום דבר שלא אמרתי.

לגבי השאר, לא רלוונטי כרגע חוץ מה ASPI. זו הדרך הפשוטה והטובה ביותר להתחיל.

לגבי ה ASPI.

כנס לאתר הבא:

http://www.doom9.org/index.html?/software.htm

רד למטה עד שתמצא את הכותרת: SUPPORT UTILS

תוריד את FORCE ASPI 1.7.

תתקין.

לך ל NERO INFO TOOL

בלשונית ASPI תבדוק שכתוב ASPI IS INTALLED AND WORKING PROPERLY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DVDLAB היא נהדרת. אבל לפעמים עושה קצת בעיות עם הסרטים המחולקים (סינכרון בין קול ותמונה). אז כדאי שתקנה גם את TMPGENCDVDAUTHOR.

עכשיו, כל מה שאתה צריך זה להעלות את התכנה.

יפתח לך חלון של פרוייקט.

סמן את סוג הסרט (NTSC או PAL). סמן את סוג הקומפילציה שאתה רוצה. ממליץ MOVIE ONLY.

להוסיף בחלון למטה שני דברים:

1) קובץ הוידאו בלי הסאונד.

2) קובץ הסאונד (MP3).

לבדוק ששניהם בדיוק אותו זמן. אם לא אז תעבור ל DVDAUTHOR.

יש גם אופציה להעלות את הקובץ וידיאו הסופי שכולל בפנים את הסאונד. התוכנה תפריד את הסאונד. פחות מומלץ.

3) להוסיף את הקבצים לחלון הפרוייקט. לפתוח את התפריט MOVIE. לבחור AUTO CHAPTERS ולבחור כמה שאתה רוצה.ללחוץ OK. זה הכי פשוט ומהיר.

4) לפתוח את התפריט PROJECT. ללחוץ על COMPILE .

5) בחלון שיפתח להכניס OUTPUT ו TEMPORARY FLODERS.

6) לסמן: MAIN, CREATE USE FRAME...., REDUCE JITTER, FORCE AUDIO

7) START.

עוד קצת זמן ותקבל בOUTPUT DIRECTORY סרט מוכן ומלא. אם יצא גדול מדי, תמיד אפשר לכווץ קצת עם DVDSHRINK.

שוב לבדוק את הסרט ןאז הגיע הסיפור האחרון: NERO.

בנירו תפתח קומפילציה של , תעתיק את כל הקבצים ל VIDEO TS. שום דבר לAUDIO TS.

תלחץ על BURN. יופיע חלון ובלשונית ISO תודא ש:

CHARACTER SET=ISO9660

JOLIET וכל האופציות למטה לא מסומנות.

סע ותהנה. ואל תגע במחשב ואל תריץ כלום במשך הצריבה.

אני במקום הנירו מעדיף להשתמש ב DVDSHRINK כי אני יכול לחבר חלקים, ןלקבוע את ברירות המחדל של הסרטים (למשל שישר יתחיל לנגן) ולעשות את כל התהליך איתו.

לגבי ה DVDAUTHOUR. אותו רעיון. יותר פשוט אבל קצת פחות טוב אז אני הולך אליו רק כשאין ברירה. תחזור ותספר איך יצא ואם יש בעיות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הסרט הוא שני חלקים... אולי תעשה לי מדריכון על DVDSHRINK ככה שאני אצרוב את הסרט כולו על דיסק אחד במקום 2 ?

בקשר לTMPGENC ברגע שאני רואה שהסתיים הסרט ורצות הכתוביות הלא נחוצות של כל שמות צוות האנשים שעשו את הסרט שזה לפחות 5 דקות אז אני יכול לסגור את זה באמצע וזה ימשיך את ההמרה באופן תקין? כי 5 דקות עם הכתוביות האלה גם תופס מקום בקובץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צחי, אין לי זמן לזה עכשיו, יש לי בלגן.

אתה יכול לעשות את זה לבד.

קודם כל תבדוק מה הגודל של שני הקבצים. אם הם הרבה ביחד מעל 4.4 אז חבל על הזמן. אל תעשה את זה כי האיכות תצא חרה. זה היה או משהו דומה, הפכו את זה לAVI, הפכת את זה ל ועכשיו אם גם תכווץ הרבה זה יהרוג את הסרט. בכל פעם ירדה האיכות.

אם שני הסרטים ביחד הם 4.4 וקצת אז פשוט תעלה SHRINK. תכנס ל RE-AUTHOR. תעלה את שני ה -ים (כל פעם אחד אחר). תבחר רק את ה MAIN MOVIES. תעביר את שני הקבצים לצד שמאל (לחיצה פעמיים עם העכבר). תדאג ששניהם יתחילו לנגן אוטומטית (תצביע עם העכבר וכפתור ימני ותקבע DEFAULT STREAMS). תבדוק בלשונית  COMPRESSION  מצד ימין שאתה לא מכווץ יותר מדי (כמה שפחות כי זה כבר עבר הרבה קידודים) ואם הכל תקין, תלחץ BAUCKUP. זה יקודד שוב (לא בדיוק אבל זה לא ממש חשוב) ובסוף יצרוב.

זה לא חיבור אמיתי של שני חלקים. אתה תראה שהם מתחלפים (אולי) אבל זה הכי פשוט. חיבור אמיתי זה סיפור ועוד ירידה באיכות ולא ממש שווה את המאמץ.

אני מאמין שתסתדר כי התוכנה מאוד פשוטה ויש לה עוד מליון מדריכים.

תגיד איך יצא.

עריכהף לגבי הורדת הכתוביות בסוך - את זה היה צריך לשעות בקידוד הראשון (DVD2SVCD) או ב DVDLAB. פעם אחרת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...