לפי בקשותיכם הרבות - מדריך לשימוש בתוכנה UICE עם מקלט האינפרא אדום - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפי בקשותיכם הרבות - מדריך לשימוש בתוכנה UICE עם מקלט האינפרא אדום

VBMaster

Recommended Posts

שלום לכולם!!

אני יודע, אני יודע... בשעה מתעקב כבר יותר מחודשיים... מצטער.. אבל הוא יפורסם בקרוב אני מקווה!

אבל נושא אחד נשאר לא סגור מאז פרק 6 - שימוש בתוכנה UICE על מנת להפעיל את הצד התוכנתי של המקלט.

נשלחו אלי המוןןן שאלות בפרטי, והמון המון המון שאלות ב-ICQ וכד' והחלטתי שיותר חשוב להוציא מדריך על התוכנה מאשר את הפרק החדש.

ולעינינו...

נתחיל מהורדת התוכנה באתר http://www.mediatexx.com/download/uicesetup.exe

והתקנתה על גבי המחשב.

נחבר את המקלט למחשב ונפעיל את התוכנה.

נבחר בחלון הראשי את האפשרות "LIRC Basic Device"

1.JPG

נעבור לטאב השני בתוכנה ונבחר את יציאת ה-COM שאליה מחובר המקלט. בדרך כלל זהו COM1.

ונלחץ על INITIALIZE

2.JPG

נלחץ לחצן ימני על הרשימה ונבחר בתפריט הקופץ "New Remote Control" ונתן לו שם

3.JPG

נלחץ שוב בעזרת הלחצן הימני על השלט החדש שיצרנו ונבחר באפשרות "Learn Single Button"

יפתח חלון הלמידה:

4.JPG

נתן ללחצן שם.

לאחר כתיבת השם נקח את השלט שברשותנו (כל שלט, לא משנה איזה), נכוון אל המקלט ונלחץ על הכפתור שברצוננו להקליט עד אשר פס המדידה יתמלא עד הסוף

5.JPG

שימו לב: אם הפס לא יתמלא - היציאה שנבחרה היא לא נכונה או שישנה בעיה כלשהיא בבנית המקלט.

לאחר מכן נלחץ על OK, או Learn Another אם ברצוננו לתכנת לחצן נוסף.

אחרי שהקלטנו את הלחצן יופיע ברשימה הלחצן החדש עם הקוד של השלט עליו.

6.JPG

נעבור לטאב השלישי בצד

נשים לב שהלחצן שלנו מופיע גם פה. נלחץ על שם הלחצן ברשימה ואח"כ על הלחצן שמסומן בריבוע האדום המודגש.

7.JPG

יפתח לנו חלון עם אפשרויות התכנות ללחצן.

בינהם הפעלת תוכניות, סגירתם שליטה בווליום וכד'.

החלון מחולק לשניים - הפעולה, והפרמטרים שהיא מקבלת.

8.JPG

בעקרון - עד לפה מתבצע תהליך התכנות. יש לבחור מה רוצים שהלחצן יבצע, ללחוץ OK והלחצן מוכן לפעולה. בדוגמא הבאה, לקחתי סיטואציה מקובלת מאוד והיא שליטה על התוכנה ווינאמפ (גרסא 5) דרך UICE.

נבחר ברשימת הפקודות Window Messages ושם נבחר PostMessage.

9.JPG

נפעיל את ווינאמפ

נלחצן על הלחצן הראשון (מסומן באדום) ויפתח חלון נוסף:

10.JPG

נשים לב שאנו מורידים את סימן ה-V מ- "Show visible only".

נלחץ על סימן ה- (+) שליד winamp.exe ונבחר את האיבר שאחריה, Player Window (BaseWindow_RootWnd)

נלחץ על OK.

נחזור שוב לחלון הקודם ושם נלחץ על הלחצן השני (מסומן בוורוד, תמונה למעלה)

יפתח לנו חלון נוסף שבו התוכנה "מקשיבה" לכל דבר שקורה בתוכנה ווינאפ.

נלחץ בווינאפ על הכפתור שברצוננו שהתוכנה תחקה, לדוגמא PLAY.

יופיע ברשימה בחלון שורה ובה כתוב Left Mouse Click

12.JPG

נבחר את הפריט ונלחץ על OK

סיימנו!

שימו לב שנוספה הפקודה בחלון הפקודות:

13.JPG

כך עליכם לעשות לכל לחצן בווינאמפ שברצונכם לתכנת.

לכל לחצן תוכלו לשים כמה פקודות שתרצו, ללא הגבלה. שחקו קצת עם התוכנה ואפשרויותיה - הנאה מובטחת.

לסיכום

אני מקווה שהמדריך עזר לפתור שאלות רבות שנותרו בלתי פתורות לאחר המדריך הקודם.

שתהיה לכולם שנה טובה, גמר חתימה טובה ובהצלחה לכל שאר עמיתי המשתתפים בתחרות המודינג - ישר כוח!!  :xyxthumbs:

נדב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני לא מצליח להתעסק עם הLayouts בתוכנה הזאת, אני רוצה לעשות שברגע שאני לוחץ על כפתור מסויים בשלט, אז לחצן מסויים אחר יעשה עבודה אחרת, לדוגמא:

יש לי שלט של ויש שם אפשרות לשלוט בעכבר אז אני רוצה לעשו בתוכנה שברגע שאני לוחץ על לחצן העכבר בשלט, שהPlay, Next, Previous ועוד מקש ישלוט על התזוזה של העכבר (שיש את זה בתוכנה), אבל אני פשוט לא מצליח לגרום לכך שהלחיצה על כפתור העבר בשלט תחליף Layout אחר

מקווה שהבנתם אותי כי קצת קשה להסביר את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...