שדרוג מבוסס INTEL - דעתכם בבקשה!! - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מבוסס INTEL - דעתכם בבקשה!!

OmerS

Recommended Posts

שלום,

אני לא אפרט איך הגעתי למצב הנ"ל כי זה יהיה סתם סיפור ארוך ומשעמם אז בקיצור ולעניין: אני כרגע עובד עם מחשב P3 ישן אבל יש לי את החלקים הבאים:

ABIT IS7-E2 Motherboard, 256MB Generic DDR 400, Lite-On CDRW (52x), Toshiba DVD 16x,

Seagate 7200RPM 60GB PATA 2MB BUFFER, GeForce 5200FX 128MB.

אני רוצה להשתמש בחלקים הנ"ל על מנת לבנות לי מחשב חדש אבל יש לי כמה התלבטויות:

מעבד: Intel Pentium 4 3.0GHz E Prescott 1MB 800MHz BOX או Intel Pentium 4 2.4GHz E Prescott 1MB 533MHz BOX

זיכרון: אין התלבטות - קונה עוד 256MB של GEIL כדי להשלים ל- 512MB

מארז: אין התלבטות - קונה חדש של COMPUCASE

דיסק קשיח: מתלבט אם להישאר עם הישן (PATA, 2MB) ולא לשלם כלום או לקנות WD SATA 80GB 7200RPM 8MB

כבר התקיים דיון בשאלה שלי (רק בקשר לדיסק הקשיח) בפורום אמצעי איחסון ולבסוף הגעתי למסקנה שכדאי לקנות SATA 8MB

אבל ההתלבטות העיקרית שלי היא עכשיו:

1. לקנות את המעבד הפחות חזק ו SATA 8MB.

2. לקנות את המעבד היותר חזק ולהישאר עם הדיסק הקשיח הקיים.

3. לקנות את המעבד היותר חזק וגם SATA 8MB (לא יודע אם האופציה הזאת מאוד רלוונטית).

חשוב לציין שכרגע אני משתמש במחשב בעיקר לצורכי אינטרנט\תיכנות\מוסיקה אבל סביר להניח שברגע שתהיה

לי את האפשרות אני גם ישחק קצת..

בתודה מראש,

עומר שקדי.

הת'רד בפורום אמצעי איחסון: http://www.hwzone.co.il/community/index.php?topic=86241.20

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, עדיין הייתי לוקח נורטווד ולא פרסקוט אם זה ה 3 גיגה. בנועה אמורים להיות בשבוע הבא נורטוודים. גם 2.8 יספיק. ההבדל בינו ל 3.0 לא גדול.

אם פרסקוט אז מומלץ עם קרור יותר טוב כמו הזלמן.

לגבי הרדדיסק - לדעתי זו ממש שטות לשדרג דיסק בגלל שהוא 2 מגה, ובטח על חשבון מעבד. יש הבדל, אבל לא כזה שמצדיק זריקה של הישן תמורת חדש. כאשר המקום יתחיל להפריע לך ותרגיש חנוק תמיד תוכל להוסיף דיסק, אבל אז אולי יהיו במחיר שפוי כבר דיסקים עם 16 מגה ולא 8.

לגבי הזכרון, תוודא במקום שיש תאימות בין הזכרונות והם עובדים יחד ב DUAL CHANNEL. לא אמורה להיות בעיה אבל יכולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל, עדיין הייתי לוקח נורטווד ולא פרסקוט אם זה ה 3 גיגה. בנועה אמורים להיות בשבוע הבא נורטוודים. גם 2.8 יספיק. ההבדל בינו ל 3.0 לא גדול.

למה נורטווד אם הפרסקוט יותר טובים?! יש לך קישור לאיזו השוואה שנערכה בין הביצועים של 2MB ל 8MB?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרסקוט בסטפינג C0 שזה מה שנמכר בארץ כעת אינם יותר טובים. הנורטווד לוקחים אותם כמעט בהכל. בנוסף, הפרסקוט C0 מתחמם אז כדאי לקנות קרור טוב יותר.

לא אין לי לינק. אבל אני עובד עם שניהם. השיפור שתקבל לא שווה 400 שקל. אם היית קונה חדש בכל מקרה, ניחא. אבל לדעתי בשביל זה לקנות חדש זה מיותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה אני קונה מארז שנחשב לטוב ביכולות הקירור שלו (120MM מקדימה וגם עוד אחד של 120MM מאחורה).

נציג של אחת מהחנויות שדיברתי איתו טען שלמרות שהפריסקוט נוטים להתחמם יותר מהרגילים זה מה שאינטל הצהירה ולגביהם זה נורמלי.

וכמו כן שהקירור של זלמן יתרום בהורדת הטמפרטורה בכמה מעלות בודדות (לא משהו משמעותי) ושבכל מקרה אם יש לי מארז עם קירור כמו

שהזכרתי לא צריכה להיות בעיה..

בקשר ל- Northwood גם על זה דיברתי עם אנשים והם טענו שבכלל הפסיקו לייצר אותו אז אני לא מבין למה לקחת מעבד מהדור ה"ישן"

כשיש לי מעבד שגם יש לו 1MB, גם תומך ב- HT וגם עובד על 800Mhz. ככל שהמעבד עובד יותר חזק הוא מתחמם יותר וזאת עובדה.

זה כמו בעצם להציע למישהו לקחת 3 במקום 4 בגלל שהם מתחממים פחות (טוב הגזמתי קצת אבל העיקר שהבנת את הכוונה שלי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פרסקוט מתחמם מאד .....ביחוד בסטפינג של C0 מה שיש פה בארץ ....

אם אמרו לך שאת נורטווד הפסיקו לייצר אז כנראה שהאנשים שיברת איתם הם לא מבינים גדולים במחשבים....כי עדיין מיצרים אומנם לא בצורה סדירה אבל מיצרים בישביל חלפים וכד'

דעתי האישית על ה1MB CHACHE שיש לפרסקוט היא שהוא לפצות על החימום יתר שנוצר במעבד בגלל הארכיטקטורה הדפוקה שלו לא משנה מה תשמע ה1MB לא משפיע כמו שהוא נשמע .....

אישית אם אתה מתעקש על 3GHZ קח נוורטווד...

אם אתה חושב שכולם פה טועים ועדיין רוצה לקחת פרסקוט אולי כדי להשתמש בון בתוק פלטת שבת נוספת תקח רק תוסיף לו רציני אם אתה לא מעוניין בעוד פלטת שבת....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כי יש לו כבר .....

בישביל מה להשקיע מהתחלה....

עוד דבר לפותח התראד הייתי לוקח הרדיסק חדש של *8MB כי הישן יצור לך צאוור בקבוק בגלל שהוא 2MB

דבר שני אם כבר פרסקוט שלא תעעיז לקנות 533 FSB חבל על הכסף.....עדיף לך תקנה 800FSB רק תוודא שהזכרונות יהיהו בדואל ויהיו 400MHZ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שלמרות שהפריסקוט תומך בשורה של דברים שה- NORTHWOOD לא תומך בהם: 1MB, 800Mhz, Hyper Threading

הוא לא יותר מהיר ממנו... ממה שהבנתי הפריסקוט אכן מתחמם בצורה משמעותית יחסית למעבדים אחרים אבל זה גם מוגדר כטווח הנורמלי למעבד

הזה ע"י אז מה הבעיה?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל הנורטווד תומך בHT ויש לו 512KB CHACE

ודבר שני...

גם אם לך הייתה חברה וחברה מתחרה הייתה נותנת לך קונטרה במכירות הייתה משרבת משהו בכמה ימים ומוציא לא משנה כמה הוא גרוע....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שלמרות שהפריסקוט תומך בשורה של דברים שה- NORTHWOOD לא תומך בהם: 1MB, 800Mhz, Hyper Threading אז מה הבעיה?!

northwood תומך וחצי בhyperthreading,800 וה1MB לא משפיע הרבה

שנית חוץ מהחום של הפרסקוט יש לו גם 31 באגים תריץ על זה חיפוש בגוגל

והמאורר סטוק רועש

ואם תחפש ביקורות על המעבד עצמו תראה שבדברים מסויימים הוא נחות מהנורטווד

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד דבר לפותח התראד הייתי לוקח הרדיסק חדש של *8MB כי הישן יצור לך צאוור בקבוק בגלל שהוא 2MB

ה 8 מגה יהיה צוואר בקבוק איפה שה 2 מגה יהיה צוואר בקבוק. ברוב זמן העבודה אף אחד מהם לא יהווה את צוואר הבקבוק אלא המעבד והזכרון :

הגיוני שההבדל שהרגשת הוא מזה שפרמטת מערכת זוחלת ולא מה8 מגה קאש.

ההארד דיסק הוא לא הצוואר בקבוק במקרים הבאים:

במשחקים

בעריכת וידיו

בקידוד וידיו כשלוקח לקודד את הקובץ יותר זמן ממה שלוקח לכתוב אותו (99 אחוז מהמקרים)

קידוד אודיו באותו תנאי

צפייה בסרטים/שמיעת מוזיקה/אינטרנט/אופיס או כל דבר אחר שלא מעמיס בעצם על שום רכיב במערכת (צפייה בסרטים מעמיס על מחשב ישנים).

ההארד דיסק כן הצוואר בקבוק במקרים הבאים:  ובשביל זה לא הייתי שם עוד 400 שקל (אינטגרל).

בטעינה ראשונית של משחקים ותכונות

בזמן עלייה של המערכת הפעלה

בהעברה של קבצים מהארד דיסק אחד לשני, אבל זה לא משנה במקרה הזה כי כל מה שמשתנה זה הבאפר.

בעבודה עם קובץ דפדוף (אבל אמור להיות לך מספיק זיכרון, ואם אין לך, אין שאלה ששם אתה צריך לשים את הכסף ולא בהארד דיסק.)

בטעינה של קבצי אופיס (הבדל אפסי תמיד, כי זה בכל מקרה לא לוקח כמעט זמן).

כשהמחשב שלך הוא שרת קבצים בקונצרן תעשייתי שאחראי על כמויות מידע שנדדות בפטה-בייטים. אבל היית אומר לנו אם זה היה המצב, לא?

קשה לי להאמין שלמרות שהפריסקוט תומך בשורה של דברים שה- NORTHWOOD לא תומך בהם: 1MB, 800Mhz, Hyper Threading

הוא לא יותר מהיר ממנו... ממה שהבנתי הפריסקוט אכן מתחמם בצורה משמעותית יחסית למעבדים אחרים אבל זה גם מוגדר כטווח הנורמלי למעבד

הזה ע"י אז מה הבעיה?!

מי סיפר לך שנורטווד לא תומך ב HT וב 800FSB? הוא תומך בהכל רק שיש לו 512 במקום 1 גיגה. לפרסקוט יש PIPE יותר ארוך (31 שלבים) מה שיעזור לאינטל להעלות את המהירות שלו אבל יכול מאוד להפריע כשאין עלייה משמעותית במהירות (במהירויות שאתה מדבר עליהן). אפשר להגיד שביצועי המעבדים יהיו זהים (אתה לא תרגיש בהבדל אלא אם כן אתה בונה סימולציות תלת מימדיות) אבל אחד יתחמם והשני לא. אז בשביל מה? וגם המארז לא ממש יעזור אם ההיטסינק לא יעיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי מה להגיד.. תודה רבה על הייעוץ שלכם ואני אשמח אם מישהו יוכל להגיד לי איפה אפשר להשיג NORTHWOOD בפרטי

(כי הבנתי שזה נגד חוקי הפורום להגיד דברים כאלה בפומבי). המסקנות שלי מכל הדיון הזה הן:

1. ללכת על מעבד NORTHWOOD (אמור להיות גם יותר זול מפריסקוט לא?!)

2. לא שווה להוסיף עוד 400 ש"ח בשביל דיסק קשיח SATA 8MB

3. לבדוק טוב את התאימות של הזיכרון החדש לישן והיכולת שלהם לעבוד ביחד.

עוד שאלות: האם במעבדי ה- NORTHWOOD אפשר להסתפק בקירור המקורי של INTEL? (בהנחה שאני לא עצבני ולא נוהג לקודד קבצי או מוסיקה).

מה הסיכויים שאני ינסה להפעיל את הזיכרון של GEIL עם GENERIC וזה פשוט לא יעבוד? למישהו יש נסיון עם מארז 6A19 של COMPUCASE?

באיזה עוד דברים הייתם משקיעים במחשב חדש (בהנחה שכנראה ישאר לי קצת "עודף" בגלל ההורדה של המעבד ל NORTHWOOD וביטול HD)?

בתודה מראש,

עומר שקדי.

נ.ב. שוב תודה על ההכוונה ל NORTHWOOD ולא ל PRESCOTT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...