רוצה לשפר את הקירור שלי עם רעיון מטורף ולא רגיל...מי יכול לעזור?? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רוצה לשפר את הקירור שלי עם רעיון מטורף ולא רגיל...מי יכול לעזור??

ye_3333

Recommended Posts

אז קודם כול זה המפרט של המחשב שקניתי..

מעבד: פרסקוט 3 גיגה

לוח: p4c800e-deloxe שזה הלוח הכי טוב לפנטיום 4 לפי הבנתי..

זיכרון: geil 2X256 doul memory gold pack

כרטיס מסך: אני לא אדם של משחקים לכן ati 9600

הרדיסק : 200gb sata 8 mb

צורד דיי ויי די וכו כוו

עכשיו קירור..: thermaltake aquarius 2 והוספתי עוד רדיאטור להרכה כדי שהטמפרטורה תהייה יותר טובה..

מארז : thermaltake xaser 3 v1000d

ספק: thermaltake purepower 480w

בעיקרון זה כול מה שקניתי..

עכשיו עם כול החומרה הזאת אחרי עידכון וכו וכו

הצלחתי להגיע ל3.6 mhz

במעבד.. וטמפרטורה של 44 מעלות באופן קבוע.. וכאשר אני משחק הטמפרטורה עולה ל-53 בממצוע....

אז ככה אחרי כמה חישובים וקומבינות החלטתי שבמקום לקנות עוד רדיאטורים וכו וכו שזה יעלה לי המון כסף הכול (700-900) אז הלכתי להום סנטר וקניתי מקרר לחדר.. עשיתי בו שני חורים קטנים למעבר של הצינורות ופשוט לקחתי קופסא מפח (של התחתונים של tnt חחח) ומילאתי אותה במים והכנסתי אותה למקרר וכמובן שגם את שני הצינורות אחד שואב מים מתוך הקופסא ואחד מכניס מיים ובזמן הזה גם המקרר מקרר את המיים שבתוך הקופסא וגם הרדיאטור של הערכה מקרר כמו שהייה מחוץ לקפוסא...

בקיצור הצלחתי להגיע לטמפרטורה של 30-33 מעלות בעבודה רגילה ו.. 35-39 בעבודה מאומצת... וכול זה עלה לי רק 300 שקל.. (וגם יש לי מקרר לשתייה חדש חח) בקיצור השאלות שלי הם כאלה.... (ותודה שקראתם הכול)

1.מה אני יכול עוד לקנות או להוסיף בכדי שהטמפרטורה של המחשב תהייה 28-30 ככה... זה היעוד שלי חח ואני מדבר על לא רק לקנות רדיאטורים וכו כוו אלה גם על רעיונות כמו המקרר שלי חח...

תודה למי שעוזר...

אה הולידע כללי משום מה המקרר שקניתי לא מי יודע מה מקרר את המים אחרי שעות הרוכות שהמחשב דלוק..

אז עם יש למישהו גם רעיוןם איך לגרום למקרר שלי לקרר יותר טוב אז אני גם ישמח נורא.....

תודהההההההההה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בעקרון אם תעשה את הקופסא שבתוך המקרר גדולה יותר

ויהיה בתוכה יותר מים זה אמור להוריד את הטמפ' אפילו

עוד יותר (בתאוריה)

כמובן שלא ניסיתי אף פעם,אז אני לא יודע אם זה יעזור

או אם תקנה מקרר חזק יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון יש בעיה והיא שהמקרר שקניתי כניראה שאחרי הכול הוא על הפנים למעשה זה מקרר כזה קטן שבעיקרון אמור להיות לרכב אבל עם שנאי שחיברתי הוא יושב לי בבית.. עכשיו זה מקרר שגם מחמם וגם מקרר זאת אומרת שזה לא עובד לע גז אלה על משהו מיוחד בקיצור לפי מה שרשום בקופסא המקרר יכול להגיע לטמפרטורה של 8 מעלות עם הוא סגור ולא ניפתח להרבה זמן אבל הבעיה שלי היא..

שעם אני משאיר את המחשב דלוק הרבה זמן (5 שעות ומעלה..) המקרר פשוט לא מחזיק מעמד ואז הטמפרטוה שלי עולה ל-40 מעלות ולפעמים גם 41 תלוי וזה רק במאמץ רגיל אל במשחקים...

עכשיו השאלה שלי היא עם אפשר לעשות איזה שהם תוספת או משהו כדי שאני יוכל לגרום למקרר לקרר יותר חזק.. או שאולי לחבר עוד משהו שיקרר..

תודה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעקרון אם תעשה את הקופסא שבתוך המקרר גדולה יותר

ויהיה בתוכה יותר מים זה אמור להוריד את הטמפ' אפילו

עוד יותר (בתאוריה)

כמובן שלא ניסיתי אף פעם,אז אני לא יודע אם זה יעזור

או אם תקנה מקרר חזק יותר...

אני לא הבנתי בדיוק את מה שהוא עשה, אבל לפי התאוריה שלך (עם שיפור שלי) הוא צריך כמה קופסאות קטנות, ולא קופסא גדולה....

שטח פנים גדול יותר עם האוויר הקר יגרום לטמפרטורה לרדת יותר מהר, מאשר אותה כמות מים בקופסא אחת..

ואז מה שהוא צריך לעשות זה לחבר שני צינורות לשתי הקופסאות, ולאחד את הצינורות בשלב כלשהו (ולפצל אותם שוב בכניסה לקופסאות).

עריכה:

זה כבר יותר מסובך, אבל במקום שתי קופסאות, תעשה עשר קופסאות (זה מקרר, אני מניח שיש מקום). את הקופסאות תעשה מחומר אטום אבל דק ומבודד רע, כך שהחום של המים ירד בצורה מהירה...

הבעיה היא, לחבר את כל הצינורות לצינור אחד, ואחרי זה לפצל את הכל שוב, בלי שטיפה אחת תצא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז קודם כול תודה על העזרה....

דבר שני הרעיון עם הקופסא או הקופסואת זה חמוד (אפשר לנסות) אבל לא נירא לי שהוא יעזור בצורה גדולה...

עכשיו בקשר למי שאמר על החשמל אז טעות כי זה מקרר של 12 ואט ולא 220 ככה שלפי בדיקות עם שעון חשמל הוא בכלל לא צורך הרבה..

בקיצרו חברים במקום לריב בינכם מי צודק תנסו לחשוב רגע איך אני יכול לשפר את המערכת קרור שלי מבלי לבזב המוןןן כסףף אלה משהו פשוט שאולי ישפר את המקרר שלי או משהו אחר שאני יחבר למערכת קרור שלי

שוב תודה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה מחליט להשאר עם מערכת הקירור שלך (להעביר אותה להיות סתם מקרר נשמע לי באמת יותר טוב, וחסכוני בחשמל כמו שמישהו הזכיר), יש לי שיפור לרעיון הקודם שלי.

כמו שאמרו, באמת קופסא אחת גדולה יותר נוחה, גם אם פחות יעילה.

אבל אפשר לחבר הרבה קופסאות קטנות עם צינור אחד.

אני אנסה להדגים את זה עם סרטוט הקווים הבא. [] אומר קופסא, ו - אומר צינור..

[]-[]-[]-[]-[]-

כלומר, שלכל קופסא יכנס צינור, ויצא ממנה (כמומ קודם), אבל זה יהיה אותו צינור לכל הקופסאות, במקום הדגם הבא:

[]-------

]----

[]-------

בזה יצא ציור גרוע... אבל יש שתי קופסאות, שני צינורות, שמתחברים לצינור אחד... ] זה נקודת חיבור..

עריכה: תעשה יותר נקודות עגינה במארז (ויותר גדולות).

אם חושבים על זה, אפילו בלון יכול לעזור...

הרעיונות האלה כל כך מטורפים, שזה אולי יעבוד ;)

תעשה חור נוסף לבלון (בלון גדול, כי הם חזקים), מצד אחד תעביר לו צינור, שהבלון יתמלא מים.

מהצד השני (מהחור השני) תוציא צינור אחר. אם זה יהיה אותו צינור, הבלון לא יתמלא.

את הבלון תדביק עם נייר דבק חזק למקור חום (דוגמאת ספק).

הבלון יתן לך הרבה שטח פנים עם מקור החום, ובגלל שהמים מתחלפים בו כל הזמן, הוא ידאג לקרר טוב...

בלון זה לא יקר, אז זה נשמע נחמד...

כמובן שצרים לאטום את החיבורים של הצינורות לבלון.. ואם אתה מפחד, תעשה בלון בתוך בלון.. כלומר שרק הבלון הפנימי יתמלא מים, אבל אם תהיה בו דליפה הבלון השני שעוטף אותו נספוג את המים..

ואל תנפח את הבלונים עד הסוף.. תזרים לשם מים בכמות קטנה כמובן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעיקרון אני רוצה להגיע לטמפרטורה של 30-33 מעלות באופן קבוע... ולא להגיע לטמפרטורה של 30-33 בהתחלה ואחרי כמה זמן ל-40 מעלות בגלל שהמקרר לא מחזיק מעמד..

לכן עם יש למישהו רעיון איך אני יכול להוריד את הטמפרטורה של המחשב ל30-33 באופן קבוע וזה לא חייב להיות עם המקרר(שהוא בסך הוכל מקרר לאוטו 15 ליטר)

זה יכול להיות גם בלי המקרר כול עוד יש פה למישהו רעיון איך להוריד את הטמפרטורה למצב של 30-33

תודההההההההההההההה

:xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs: :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חוץ מזה המקפיא של הבית נימצא 25 מטר מהמחשב ככה שאין מצב בכלל.. חברה ילאה נו תחשבו על רעיון מטורף אמרו לי שרק פה אני ימצאאא

אל תחשבו רק על המקרר אלה תחשבו גם על איך לשפר את המקרר וגם על איזה משהו אחר חוץ מהמקרר כדי לשפר את הקרור של המיים..

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוסיף מכלים עם מים (גם מחוץ למקרר)

יעזור,גם עם רדיאטורים ואז לקרר אותם

(מאוררים טובים וחזקים,עדיף 120 מ"מ)

לא יודע עד כמה זה יעזור,אבל יעזור

או תחליף את המים בחנקן נוזלי

זה צריך להיות קריר ביותר...

(סתם סתם,המחשב שלך יישרף,אל תנסה אפילו)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממ עשיתי עריכה בתגובה הקודמת שלי, אולי הרעיון יעניין אותך (למרות שהוא קצת מסוכן).

וכדי שהמים יהיו קרים יותר, הם צריכים להיות יותר זמן במקרר, לכן, אם אתה לא הולך על הרעיון של הרבה קופסאות קטנות שמחוברות בטור, תדאג שחלק ממש גדול מהצינור יהיה בתוך המקרר...

זה יתן יותר זמן למים, ויגדיל את הכמות..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...