פרוייקט PCI - הצד המעשי - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרוייקט PCI - הצד המעשי

Pure-Gold

Recommended Posts

שלום,

בת'רד זה יעלה כל החומר שיש לכם להציע לגבי הפרוייקט הזה.

כאן אתם מתבקשים לפרסם אתרים המכילים מידע לגבי:

מעגלים שכדאי לשים

מפרט על רכיבים מסויימים שכדאי לכלול

או כל חומר אחר התורם ישירות לצידו המעשי של הפרוייקט.

נא לא לפרסם כל מיני הערות והארות שונות לשם כך יש את הת'רד המקורי ( ראה קישור הנ"ל ).

מנהלים - נא לשים לב ולדאוג שהת'רד יהיה נקי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נתחיל מPLX Technologies, בעלי גשרי PCI מצויינים, ובמיוחד זה:

http://www.plxtech.com/products/io_accelerators/PCI9030/default.htm

ולחבר אותו למיקרוקונטרולר פשוט עם כל הperipherals שאי פעם נצטרך, כמו זה:

http://www.atmel.com/dyn/products/product_card.asp?part_id=2018

והבעיה נפתרה, פחות או יותר.

אם מישהו מכיר רכיב (מעבד) שעונה על הדרישות הבאות:

אריזת QFP כלשהי (TQFP, LQFP, הכל הולך)

PWM, A/D

ובאס PCI

שיקום עכשיו ויגיד את דברו. אני זוכר שלא היו כאלו, עשיתי עכשיו סיבוב קטנטן במספר אתרים ועדיין לא ראיתי כאלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבל על הזמן עם הAltera. אתה תעשה A/D בAltera? בשביל מה? וכל האלגוריתמים של השליטה?

זה ללכת עם הראש בקיר. מילא אם היית מממש Bridge עם הAltera.

אף אחד לא משתמש בזה בתור מעבד, ואין שום סיבה בעולם להשתמש בלוגיקה מיתכנתת כשמיקרו בקר כמו אותו Atmel עולה 8 דולר

ומכיל כל דבר אפשרי שרק נרצה בשביל כזה פרוייקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלטרה זה זבל...

MICROCHIP יעיל ונוח לתכנות ועבודה הרבה יותר מכל בקר אחר שעבדתי איתו - והוא גם זול.

הקטע פה הוא שיש לנו הרבה קלטים ויציאות אנלוגיות וצריך למצא דרך לסדר את הכל מבלי להסתבך מבחינת רכיבים ותכנות.

עוד שאלה, האם זהו יהיה קיט או האם זהו מעגל לייצור המוני? צריך לחשוב על הצד של המשתמש שבמקרה הזה הוא גם המלחים והבונה אם זהו קיט ועלינו להקלט מבחינת הרכיבים והאריזות שלהם - ז"א בעיקר רכיבים באריזת DIL המוכרים והפשוטים להרכבה ואז אריזות QFP או PLCC לא באות בכלל בחשבון.

שוב יש עוד המון תיכנונים לעשות - בעיקר בצד האימפלמנטציוני (מקווה שכתבתי נכון ;D) וחיבור של כל המעגלים ביחד ולקט מסודר ונוח שנוכל לקלוט בתוכנה בקלות (ולכן המלצתי קודם לכן על כרטיס ה- של RAVAR, אבל ה-PCI הישן והטוב ניצח ;))

בהצלחה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב חברים, הגיע הזמן.

מי שמעוניין להציע הצעות לתכולת הכרטיס יכל לפרסם אותם פה עד ליום שני 18.10.04

לאחר תאריך זה יפורסם בת'רד זה את תכולתו הסופית של הכרטיס כדי שנתחיל לתכנן את הכרטיס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה היא בכמה המעבד שלנו מסוגל לתמוך לא כמה אנחנו רוצים אנחנו רוצים 20,000 מקומות למאווררים אז מה !? אתה מבין ת'נקודה ולפי דעתי בתור התחלה ובגלל שאנחנו רוצים לחסוך עלויות נעשה משו פשוט עם נגיד 1-2 יציאות למאווררים וכ"ו ואז שניראה שהכול עובד נאמיס קצת יותר על המעבד (לא לשכוח שזה שלא מאמיסים אותו חוסך בהוצאות קירור) או שאפילו נוסיף עוד אחד ויוסיפו עוד יציאות ועוד אפשרויות

לדעתי מה שצריך לשים על הכרטיס זה גישה למדי טמפ' של המחשב, מקסימום 3 יציאות למאווררים, 1 לקטודה, (לא יודע אם זה נחשב אבל 1-2 (למרות ש2 כניסות כבר לא ניראה לי ראלי) לחשמל) מ..... יהיה נחמד אם נשים עליו איפרה אדום ואז עשה לו שלט אני לא יודע ברמת הקוד והשימוש במעבד כמה זה פשוט (טוב נו זה לא כזה פשוט אבל עדיין רעיון נחמד) ואפשר ברמת הקוד לעשות לו משו כמו הגורו של ABIT  מה שאומר שהוא לבד ישנה ת'מהירויות מאווררים לפי הטמפ' של המחשב

אם יהיו לי עוד רעיונות אני יכתוב

לילה טוב לכולם

עריכה: צריך לבדוק כמה זה אפשרי למרות שלא ניראה לי שתיהיה בעיה אבל אפשרות לאוברקלוק דרך הכרטיס תיהיה מאוד נוחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר מעבד? הספק הוא זה שעומד בעומס המאווררים, לא המעבד.

ומאווררים זה לא ממש מה שיגרום לו לקרוס...

אני בעד:

- ~4 יציאות למאווררים כולל אפשרות לבקרת מהירות ברמת התוכנה דרך , וכן שליטה אוטומטית (אבל זה כבר הקטע של התוכנה).

- 2 יציאות אינברטר לקטודות

- יציאות ל5-10 לדים אולטרא ברייט על מנת להאיר את המארז (לדעתי פשוט לעשות פינים שיוציאו את המצח ואליהם יתחברו מאריכים שאליהם יחוברו הלדים)

- כ 3 חיישני טמפ' חיצוניים שיתקשרו עם הממשק בווינדוס

זהו פחות או יותר, ואינפרא אדום לדעתי מיותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוסיף לזה מעלה מתחים לכרטיס מסך +מעבד וכדי מאוד להשתמש בMICROCHIP בקרים זולים וקלים לתיכנות אם יש את המידע שבא מה PCI BUS כלומר יש לך את המידע בצורה שאפשר לעבוד עליה אז הבקר של מיקרוציפ יעשה את העבודה

ד"א: אני יודע ששינוי המתח בכרטיס מסך זה דבר שלכל כריס מסך זה שונה אבל אפשר להפוך את זה למעיין תוספת שנכנסת ליציאה מיוחדת בכרטיס ואז לכל דגם יהיה מחבר מיוחד והוראות איך לחבר את זה לכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר לפחות 7 יציאות למאווררים, ו7 כניסות לחיישני טמפרטורה (אל תדאגו, המעבד יתמוך, ואם הוא לא - נגרום לו בכוח).

את תחום הקתודות אני לא מכיר, אז מה שנאמר כאן הולך מצידי  ;D

הרעיון של הלדים מצויין - זו גם תוספת טובה (בדיוק בצורה שנאמרה, headers על הכרטיס אליהם מתחברים חוטים, באותה צורה בדיוק

בה הלדים של המארז מתחברים ללוח).

אני גם חושב שיציאות UART מהכרטיס יהיו מצויינות - אחת חיצונית (מהbackplate של הכרטיס, כמו בכל כרטיס PCI אחר) ואחת פנימית (דרך עוד header על הכרטיס,

לצורך חיבור כל דבר עתידי שהוא).

מי מתנדב לרכז את זה בטבלה?  ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הקשר לכרטיס מסך?

אתה לא יכול להעלות את המתח שלו בלי מוד פיזי על הכרטיס (וכמו שאמרת בכל כרטיס זה שונה).

אתה לא יכול להעלות את המתח שלו דרך התושבת.

כנ"ל מעבד, כל לוח והמוד שלו.

גם לא הייתי מפקיד את חיי המעבד שלי בכרטיס הזה... עם כל הכבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חחח אני יודע שזה מוד פיזי אני מתכוון שהיציאה יתחבר לאיפה שצריך(אם אני זוכר נכון מוד להעלת מתח זה שיש פין אחד בבקר בתוך הכרטיס מסך שבודר האם הכרטיס מסך מקבל את המתח הנכון ואם לא הוא משנה ומה שעושים זה מחברים שם נגד כדי שיוריד את המתח ואז הבקר יעלה את המתח לכרטיס אז מה שאני מתכוון שהנגד המשתנה הזה ישתנה בעזרת הכרטיס)

וגם אני לא נותן את החיים של המעבד שלי עם הכרטיס הזה אבל זו אפשרות נחמדה

ועוד משהו אני מתכוון שיהיה בצד של הכרטיס חיבור קבוע ובצד שזה מתחבר לכרטיס מסך/לוח אם יהיה משהו מתאים במיוחד והוראות איך לחבר/להלחים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואו נקפוץ שניה לעתיד הקרוב.

לאחר שיש לנו את כל התכנון ויוצא משהו מורכב, איכן ניתן להדפיס את המעגל ( במידה ולא ניתן לעשות הדפסה ביתית ) ?

לאחר שהדפסנו את הכרטיס, איך בודקים שהוא אכן תקין ועובד לפני שמכניסים אותו למחשב ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...